Komparatystyka literacko-kulturowa

Collegium Maius, ul. Fosa Staromiejska 3, pok. 214, 87-100 Toruń

E-mail: komparatystyka@umk.pl, tel. +48 56 611 35 29, tel./fax +48 56 611 35 35

Facebook

zdjęcie nagłówkowe

Komparatystyka literacko-kulturowa


Uwaga, studentki i studenci!

Zajęcia odbywają się zdalnie na platformach Moodle UMK i MS Teams. W sprawie zapisów do grup zdanych proszę skorzystać z linków umieszczonych w końcowej części opisów poszczególnych przedmiotów (zakładka “Tygodniowy plan zajęć” po lewej, opis dostępny po kliknięciu nazwy przedmiotu), a w razie problemów kontaktować się z prowadzącymi lub koordynatorem kierunku (komparatystyka@umk.pl).

Teorie – Porównania – Dyskursy

Ukazał się pierwszy tom naszej serii wydawniczej “Teorie – Porównania – Dyskursy”, redagowanej przez Annę Skubaczewską-Pniewską i Marcina Wołka: Powieść dziś : teorie, tradycje, interpretacje pod red. Anny Skubaczewskiej-Pniewskiej i Justyny Tuszyńskiej. Zapraszamy do lektury!

Komparatystyka literacko-kulturowa – jedyne takie studia w Polsce!

Jeżeli lubisz czytać, ale Twoje zainteresowania lekturowe nie ograniczają się do literatury polskiej, francuskiej, japońskiej czy jakiejkolwiek innej; jeśli oprócz literatury interesujesz się filmem, muzyką, sztukami plastycznymi albo na przykład filozofią; jeżeli interesuje Cię zróżnicowanie kultur, ich wzajemne relacje i kontakt; jeśli chcesz poznawać języki obce, a przy tym chcesz mieć maksymalny wpływ na tryb swoich studiów, wybierać przedmioty z oferty różnych kierunków zgodnie ze swymi zainteresowaniami – te studia są dla Ciebie! Szczegóły w zakładce STUDIA.

Academic English dla studentów komparatystyki

Od roku akademickiego 2016/2017 studenci komparatystyki literacko-kulturowej mogą wybierać przedmiot Academic English in multicultural perspectives i uczyć się praktycznie języka w międzynarodowym środowisku – wspólnie ze studentami z zagranicy przyjeżdżającymi na UMK w ramach programu Erasmus+. Więcej informacji o tym przedmiocie w ulotce (str. 5) i w sylabusie.

Wymiana studencka z Włochami

Komparatystyka UMK podpisała umowę o wymianie w ramach programu Erasmus+ z Università degli Studi di Genova. Studenci komparatystyki mogą studiować za granicą także na podstawie innych umów zawartych z zagranicznymi uczelniami przez Wydział Filologiczny UMK. Lista tutaj.

Kultury Dalekiego Wschodu otwarte dla komparatystów!

Dobra wiadomość dla kandydatów na komparatystykę! Do jednostek współpracujących przy tworzeniu naszych studiów – Instytutu Literatury Polskiej, Katedry Filologii Angielskiej, Katedry Filologii Bałkańskiej, Katedry Filologii Germańskiej, Katedry Filologii Klasycznej, Katedry Filologii Romańskiej, Katedry Filologii Słowiańskiej, Katedry Języka i Cywilizacji Greckiej, Katedry Kulturoznawstwa, Pracowni Języka i Kultury Arabskiej – dołączyły Centrum Języka i Kultury Chińskiej oraz Pracownia Języka i Kultury Japońskiej. Oznacza to, że komparatyści będą mogli poznawać elementy sinologii i japonistyki.