FILOLOGIA GERMAŃSKA

Dziekanat-Sekretariat, pok. C 3.04, C 3.05
ul. Władysława Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-3565, +48 56 611-3555,
fax: +48 56 611 3709,

e-mail: neofilologia@umk.pl

https://www.facebook.com/GermanistykaTorun/

zdjęcie nagłówkowe

Struktura KFG

KATEDRA LITERATURY I KULTURY KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH XIX-XXI WIEKU

Kierownik Katedry: prof. dr hab. Leszek Żyliński, tel. sł.:+48-56-611-3704, e-mail:  zylinski@umk.pl

dr hab. Tomasz Waszak, prof. UMK, tel. sł.:+48-56-611-3704, e-mail: towasz@umk.pl

dr Aleksandra Burdziej, tel. sł.:+48-56-611-3562, e-mail: aburdziej@umk.pl

dr Katarzyna Norkowska, tel. sł.:+48-56-611-3562, e-mail: norka@umk.pl

dr Iwona Kotelnicka-Grzybowska, tel. sł.: +48-56-611-3706, e-mail:  kotelnic@umk.pl

dr Aleksander Jakovljević, Lektor DAAD, tel. sł.: +48-56-611-3559, e-mail: jakovljevica@umk.pl

dr Tadeusz Skwara, tel. sł.: +48-56-611-3561,

mgr Natalia Chodorowska (doktorantka), tel. sł.:+48-56-611-3704, e-mail: n.chod@doktorant.umk.pl

mgr Patrycja Bogdańska (doktorantka),

KATEDRA LITERATURY, KULTURY I KOMPARATYSTYKI NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

Kierownik Katedry: dr hab. Monika Tokarzewska, prof. UMK, tel. sł.: +48-56-611-3706, e-mail: monikat@umk.pl

dr hab. Włodzimierz Zientara, prof. UMK, tel. sł.:+48-56-611-3559, e-mail: zientara@umk.pl

dr hab. Marek Podlasiak,prof. UMK,  tel. sł.:+48-56-611-3707, e-mail: podlas@umk.pl

dr Katarzyna Chlewicka, tel. sł.: +48-56-611-3708, e-mail:  kch@umk.pl

dr Anna Mikołajewska, tel. sł.:+48-56-611-3563, e-mail:  nanett@umk.pl

dr Katarzyna Szczerbowska-Prusevicius, tel. sł.: +48-56-611-3708, e-mail:   kazan@umk.pl

mgr Karolina Jabłońska (doktorantka), tel. sł.:+48-56-611-3707, e-mail: karokolo@doktorant.umk.pl
mgr Ewelina Trojanowska (doktorantka), tel. sł.:+48-56-611-3707, e-mail:  ewelinat@doktorant.umk.pl

KATEDRA JĘZYKA NIEMIECKIEGO, JAPOŃSKIEGO I TRANSLATORYKI

Kierownik Katedry: dr hab. Lech Zieliński, prof. UMK, tel. sł.:+48-56-611-3705, e-mail:  lechziel@umk.pl

dr Edyta Grotek, tel. sł.:+48-56-611-3562, e-mail:  edyta.grotek@umk.pl

dr Waldemar Grzybowski, tel. sł.:+48-56-611-3563, e-mail:  wgrzyb@umk.pl

dr Aleksandra Jarosz (Japonistyka), tel. sł.: +48-56-611-3575, e-mail: aljarosz@umk.pl

mgr Emilia Pankanin, tel. sł.: +48-56-611-3705,

mgr Filip Olkiewicz, tel. sł.:+48-56-611-3705, e-mail: olkiewicz.filip@doktorant.umk.pl

Pracownicy lista alfabetyczna zawiera dane z bazy EXPERTUS (publikacje pracowników) oraz systemu USOS