KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Varia


Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu ogłasza konkursy na stanowiska pracy, wiele z nich w wymiarze całego etatu. Konkursy są przede wszystkim skierowane do osób z wykształceniem humanistycznym, w tym kulturoznawców, pedagogów, psychologów. Poszukiwane są osoby, które zajmą się ofertą kulturalną w otwieranym za trzy tygodnie Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Szczegóły ofert: www.centrumnowo.kei.pl/index.php?id=745


Konkurs na recenzję lub esej o teatrze z okazji stulecia teatru polskiego w Toruniu

Nadchodzący rok 2020 będzie okazją do obchodów 100-lecia teatru polskiego w Toruniu. 28 listopada 1920 r. na scenie obecnego Teatru im. Wilama Horzycy odbyła się pierwsza premiera, która otworzyła polską kartę historii tej sceny. W związku ze zbliżającym się jubileuszem Teatr im. Wilama Horzycy oraz Wydział Humanistyczny UMK zapraszają do udziału w Konkursie na recenzję lub esej o teatrze. Do konkursu można zgłosić recenzje przedstawień teatralnych granych w obecnym sezonie, teksty o artystach i postaciach związanych z toruńską sceną dawniej i dziś, eseje wspomnieniowe i inne teksty tematycznie związane z ideą konkursu. Do pisania zachęcamy wszystkie pokolenia widzów. Na zwycięzców czekają nagrody. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie: http://teatr.torun.pl/stulecie-teatru-polskiego-w-toruniu-konkurs-na-recenzje-teatralna-lub-esej-o-teatrze/

Termin nadsyłania recenzji: 2.03.2020 r. (decyduje data wpłynięcia pracy)
Organizatorzy konkursu: Teatr im. Wilama Horzycy, Wydział Humanistyczny UMK


Wolne Lektury powiększają kolekcję filozoficzną!

Przez ostatnie dwa lata jednym z priorytetów w Wolnych Lekturach stało się rozwinięcie biblioteczki filozoficznej. Dlatego też systematycznie powiększamy nasze zasoby o dzieła filozoficzne – jeszcze w tym miesiącu udostępnimy kolejne tytuły.