KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Varia


WyGoogluj sobie Staż w Agencji SEO!
Trwa konkurs o staż, organizowany przez Agencję AFTERWEB. Udział w konkursie mogą wziąć licealiści i studenci, którzy dobrze odnajdują się w internetowym świecie. Do wygrania jest 3-miesięczny płatny staż stacjonarny (we Wrocławiu lub Wałbrzychu) albo online. Zwycięzcy sami zadecydują o formie odbycia stażu oraz wybiorą dział, w którym chcą zdobywać doświadczenie zawodowe. Otrzymają też wynagrodzenie w wysokości 3000 zł oraz szansę na stałe zatrudnienie. Żeby wygrać, należy:

Czas trwania konkursu: 15.10-15.12.2019 r.
Wyłonienie Zwycięzców: 6.01.2020 r.
Regulamin konkursu: https://afterweb.pl/regulamin-konkursu-wygoogluj-sobie-staz.pdf


Nagroda Naukowa im. Gerarda Labudy – termin nadsyłania prac: 15 grudnia 2019 r.
Regulamin konkursu
Formularz zgłoszenia


Fundacja non profit FreeLING – granty szkoleniowe dla studentów kierunków filologicznych (w szczególności studiów magisterskich i specjalizacji translatorycznych)
Szczegółowe informacje: www. freeling.pl/granty-szkoleniowe/
Plakat

Najbliższe planowane szkolenia odbędą się już w 7 i 8 grudnia w Warszawie (http://freeling.pl/planowane-szkolenia/). Granty obejmują darmowy udział w szkoleniu, materiały, obiad, przerwy kawowe i certyfikat uczestnictwa. Zainteresowanych kandydatów zapraszamy do złożenia wniosku wraz z listem motywacyjnym i opinią promotora lub wykładowcy.


Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu ogłasza konkursy na stanowiska pracy, wiele z nich w wymiarze całego etatu. Konkursy są przede wszystkim skierowane do osób z wykształceniem humanistycznym, w tym kulturoznawców, pedagogów, psychologów. Poszukiwane są osoby, które zajmą się ofertą kulturalną w otwieranym za trzy tygodnie Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Szczegóły ofert: www.centrumnowo.kei.pl/index.php?id=745


Fundacja “BORYNA” Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką zaprasza do współpracy w realizacji panelu Muzyka odpowiedzią na przemoc, w okresie 10.12.2019 – 19.12.2019.

Panel jest częścią projektu Muzyczna podróż ponad czasem i przestrzenią. Moniuszko i Komeda w aranżacji na skrzypce 9 strunowe w wykonaniu Steve’a Kindlera, Igora Nowickiego oraz Orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych. Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń i objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Torunia oraz Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt składa się z następujących części:
1. Koncert My Music for Peace. Utwory Stanisława Moniuszki i Krzysztofa Komedy – Steve Kindler, Igor Nowicki oraz Orkiestra ZSM
7.12.2019, godz. 17.00, Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, ul. Szosa Chełmińska 224/226
Dyrygent – Piotr Dołęgowski
Steve Kindler – Skrzypce 9 strunowe elektryczne
Igor Nowicki – fortepian

2. Wystawa prac plastycznych Muzyka w moim sercu
Wystawa odbędzie się w Toruniu po raz czwarty. Wystawy służą zaangażowaniu młodych ludzi w kwestię pokoju na świecie, a także w kwestię zmniejszenia skali przemocy i agresji, w szczególności agresji słownej, budowanie postaw przyjaźni i szacunku dla wszystkich ludzi. Tematem prac będzie także inspiracja twórczością Moniuszki i Komedy. Proces tworzenia pracy plastycznej wiąże się z osobistym zaangażowaniem, potrzebą przekazania idei, dzieleniem się z innymi swoimi uczuciami.

3. Panel dyskusyjny Muzyka odpowiedzią na przemoc
“Muzyka odpowiedzią na przemoc” nawiązuje do znanej myśli Leonarda Bernsteina, który dostrzegał potrzebę odpowiedzi na przemoc poprzez muzykę. W panelu wezmą udział przedstawiciele środowisk oświatowych, artystycznych, instytucji zaangażowanych w rozwiązywanie problemu przemocy w różnych formach, a także przedstawiciele różnych religii i różnych narodowości. Pragniemy sprowokować ogólnokrajową debatę na temat świadomego, odpowiedzialnego udziału mediów i instytucji kultury w budowaniu emocji, kształtowaniu postaw, poprzez prezentowaną muzykę, możliwości wykorzystania muzyki i różnych form sztuki w budowaniu pokoju na świecie.

Projekt jest kolejną, IV edycją działań kulturalnych pod auspicjami IAPMC (Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju), powołanego przy ONZ do “budowania kultury pokoju w miastach, czynienia świata miejscem mniej brutalnym, bardziej przyjaznym”, a zarazem realizacją celów naszego programu “My Music for Peace”, objętego w 2008 r. patronatem honorowym przez prof. Władysława Bartoszewskiego.

Więcej informacji na stronach:
https://www.facebook.com/events/506611803402820/
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/43795/Toru%C5%84/Steve+Kindler+-+Moniuszko+i+Komeda+na+skrzypce+9+strunowe/?fbclid=IwAR2igHdMvos2mDsPL-MwSwGRDVHr-miqkLxUWAoP1lHLbDol-OGgyl-HzoM


Szanowni Studenci oraz Doktoranci,
w związku z realizacją przez UMK projektu “Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, zapraszamy do współpracy z zespołem projektowym nr 3 (Jakość kształcenia studentów i doktorantów).
Zadania Zespołu stricte dotyczą kształcenia w Centrach Doskonałości, jak i innych jednostkach Uczelni (np. jest to tworzenie nowych kierunków studiów, wsparcie stypendialne, mentoring, działania badawcze czy wsparcie mobilności doktorantów), stąd udział Studentów i Doktorantów jako interesariuszy wewnętrznych w tej pracy jest konieczne i ważne.
Więcej informacji: www.umk.pl/idub/ogloszenia/


Konkurs na recenzję lub esej o teatrze z okazji stulecia teatru polskiego w Toruniu

Nadchodzący rok 2020 będzie okazją do obchodów 100-lecia teatru polskiego w Toruniu. 28 listopada 1920 r. na scenie obecnego Teatru im. Wilama Horzycy odbyła się pierwsza premiera, która otworzyła polską kartę historii tej sceny. W związku ze zbliżającym się jubileuszem Teatr im. Wilama Horzycy oraz Wydział Humanistyczny UMK zapraszają do udziału w Konkursie na recenzję lub esej o teatrze. Do konkursu można zgłosić recenzje przedstawień teatralnych granych w obecnym sezonie, teksty o artystach i postaciach związanych z toruńską sceną dawniej i dziś, eseje wspomnieniowe i inne teksty tematycznie związane z ideą konkursu. Do pisania zachęcamy wszystkie pokolenia widzów. Na zwycięzców czekają nagrody. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie: http://teatr.torun.pl/stulecie-teatru-polskiego-w-toruniu-konkurs-na-recenzje-teatralna-lub-esej-o-teatrze/

Termin nadsyłania recenzji: 2.03.2020 r. – decyduje data wpłynięcia pracy.
Organizatorzy konkursu: Teatr im. Wilama Horzycy, Wydział Humanistyczny UMK.