Współpraca Wydziału Humanistycznego i Dynamicznego Centrum Językowego 3Way

Prodziekan dr Adam Kola i Pani Monika Mitoraj, właściciel 3WAY Dynamicznego Centrum Językowego w Toruniu

Nowa jakość nauczania języków obcych dzięki współpracy
Wydziału Humanistycznego i 3WAY Dynamicznego Centrum Językowego

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i 3WAY Dynamiczne Centrum Językowe będą współpracować w zakresie stworzenia nowoczesnych sposobów nauczania języków obcych. W tym celu 18.12.2019 roku podpisano porozumienie, którego głównym celem jest podjęcie wspólnych działań zakresie komercjalizacji wyników badań i prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych.

Celem współpracy jest wypracowanie nowoczesnych metod nauki języków opartych na – z jednej strony – osiągnięciach neuronauk i lingwistyki eksperymentalnej, z drugiej – na współpracy ze spin-offami działającymi przy Wydziale Humanistycznym. Obie instytucje już poczyniły pierwsze kroki mające na celu przygotowanie spersonalizowanych, mobilnych podręczników do nauki języka angielskiego i są w pełni przekonane, iż rozwój nowoczesnych technologii otwiera nowe, nieznane dotąd drogi w nauczaniu.

Wydział Humanistyczny posiada unikalne doświadczenie w zakresie umiędzynarodowienia nauki języka angielskiego oraz badań glottodydaktycznych, 3WAY Dynamiczne Centrum Językowe zaś w ramach wieloletniego działania na rynku wypracowało autorską metodykę nauczania i co roku zdobywa nowe rzesze kursantów. Ponadto 3WAY zdobyło już pierwsze doświadczenie w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych – dzięki funduszom z Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji realizowane są trzy vouchery badawcze, natomiast najnowszy projekt realizowany w ramach funduszu badań i wdrożeń pozwoli wprowadzić do nauczania najnowsze rozwiązania technologii z zakresu VR i AR. Dla Wydziału Humanistycznego jest to przykład na to, że badania humanistyczne są doskonałym polem do podejmowania współpracy z biznesem, komercjalizacji wyników prac naukowych prowadzonych przez pracowników Wydziału.

Dzięki podjętej pracy instytucje zobowiązują się zarówno do wymiany wiedzy, jak i do wspólnego występowania o pozyskanie środków z instytucji finansujących prace badawczo-rozwojowe.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.