List prodziekan dr hab. Marzenny Cyzman, prof. UMK do studentów Wydziału Humanistycznego

fot. Pixabay

Drodzy Studenci, Drogie Studentki!

Trudny czas przeżywamy teraz wszyscy. Myślimy jednak o Was ciepło i z troską. Uniwersytet nadal działa i nadal będziecie mieć zajęcia. W innej jednak formie, do której musimy, przynajmniej na czas jakiś, przywyknąć.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 38 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 24 marca 2020 r. przechodzimy na nauczanie zdalne. Oznacza to, że Wasi wykładowcy, w wybranej przez nich formie (e-learning, moodle, skype, zadania wysyłane drogą mejlową), będą realizowali zajęcia. W ten sposób uzyskacie wiedzę, a efekty uczenia się będą osiągnięte. Może się zmienić forma zaliczenia przedmiotu lub sposób kontrolowania postępów w nauce podczas zajęć. O tym będą Was informować Wasi wykładowcy na bieżąco, nikt z nas nie wie przecież, czy w kwietniu nie wrócimy na uczelnię. Na razie mówimy o tym, co będzie się działo do 10 kwietnia.

W związku z tym mam dla Was kilka praktycznych i bardzo ważnych informacji:
1. Proszę korzystać ze swoich adresów usosowych, i tylko z nich, proszę jak najczęściej sprawdzać pocztę umk, stronę naszego Wydziału, Facebook.
2. Informujcie o wszelkich problemach, jakie macie ze zdalnym wykonywaniem zadań. Wykładowcy będą Wam życzliwi i pomogą je  rozwiązywać.
3. Być może na Waszym kierunku będą takie zajęcia, których nie da się zdalnie zrealizować, o tym też będziecie poinformowani. Oczywiście, trzeba będzie je później odrobić – to jednak kwestia na przyszłość, nie na teraz.
4. Konsultujcie się z Waszymi wykładowcami, jednak wyłącznie zdalnie. O tym, jak i kiedy będzie to możliwe, poinformują Was prowadzący dany przedmiot.
5. Niektórzy z Was mają różnego typu opłaty za studia. Nie unieważniamy ich, zajęcia bowiem są, odbywają się, proszę więc pamiętać o dokonaniu przelewów. Opłaty za marzec możecie zrobić do końca kwietnia.
6. Wszyscy, którym zgodziłam się na dodatkowe terminy zaliczeń – oczywiście, te terminy w obecnej sytuacji nie obowiązują. Nowe zostaną wyznaczone, gdy będzie to już możliwe. Wykorzystajcie dany Wam dodatkowy czas na naukę.
7. Wszyscy, którzy piszą prace dyplomowe – kontaktujcie się ze swymi promotorami, piszcie prace, wysyłajcie im kolejne rozdziały, konsultujcie się z nimi drogą elektroniczną albo w inny zdalny sposób. Zrobimy wszystko, abyście mogli w terminie ukończyć studia.
8. Studenci z rekrutacji śródrocznej, którym zgodziłam się na przedłużenie terminu oddania prac magisterskich – ten termin też, oczywiście, nie obowiązuje.

Drodzy Studenci i Drogie Studentki,
bardzo Was proszę, abyście nie przychodzili w tym czasie do Maiusa i Humanisticum. Wszystko można załatwić wiadomością mejlową, podania można zeskanować, informacje uzyskać telefonicznie. Nie będę mieć stałego dyżuru dziekańskiego w budynkach Wydziału. Wiecie jednak, że szybko odpowiadam na Wasze mejle. Możemy też umówić się na rozmowę na skype, proszę tylko o wcześniejszą wiadomość przez usos. Przewiduję, że jeśli zajdzie taka potrzeba, rozmowy przez skype będę
przeprowadzać w terminie, który dotychczas obowiązywał, czyli w poniedziałki od 13.00 do 14.30, chociaż możliwe są także inne terminy. Taka rozmowa zawsze wymaga jednak wcześniejszego umówienia się.

Będę się z Wami kontaktować i dbać o Was tak, jak dotychczas. Pomogę w każdej sytuacji, jeśli tylko będzie to w mojej mocy.

Życzę Wam zdrowia, spokoju, wytrwałości. To przecież musi się skończyć! I znów się spotkamy! Korytarze Maiusa i Humanisticum wyglądają bez Was bardzo smutno.

Wasza prodziekan
Dr hab. Marzenna Cyzman, prof. UMK