Z radością informujemy, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przyznała naszej uczelni środki w wysokości 725 512,00 zł na finansowanie projektu „Spotkajmy się na UMK! – Międzynarodowe letnie i zimowe intensywne spotkania edukacyjne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu” w ramach programu SPINAKER.

Wniosek UMK uzyskał dofinansowanie jako 1 z 25 wyłonionych do realizacji. Lista podmiotów dostępna jest tutaj.

Celem głównym Programu SPINAKER NAWA jest umiędzynarodowienie polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki poprzez finansowanie projektów ukierunkowanych na:

• wzrost zainteresowania ofertą kształcenia w polskich instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego wśród zagranicznych studentów i doktorantów;
  • wzrost udziału zagranicznych studentów i doktorantów w programach kształcenia na polskich uczelniach;
  • poszerzenie oferty intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, realizowanych także w formule zdalnej