Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl
obrazek nr 1

Tłumacze na e-start!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pisarskim „Język w biznesie i życiu” organizowanym przez biuro tłumaczeń Skrivanek!

Konkurs ma na celu zachęcenie studentów do podnoszenia swoich kwalifikacji językowych i translatorskich, ułatwienie najlepszym kandydatom na tłumaczy wejścia na rynek pracy, a także zapoznanie studentów ze specyfiką tłumaczeń biznesowych z różnych branż oraz lepsze przygotowanie ich do późniejszej pracy przy realnych zleceniach.

Formuła konkursu jest następująca: studenci uczelni partnerskich przechodzą przez kilka etapów konkursu, podczas których sprawdzane są ich umiejętności przekładu pisemnego z języka angielskiego lub języka niemieckiego na język polski. Ponieważ doskonale znamy rynek tłumaczeniowy, na konkurs wybraliśmy teksty wymagające znajomości języka angielskiego lub niemieckiego o tematyce biznesowej.

Zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu każdą uczelnię, która chce zadbać o właściwy start kariery swoich studentów. Zapraszamy także studentów, którzy chcą wziąć udział w konkursie, a nie widzą logo swojej uczelni wśród Uczelni Partnerskich – czekamy na Was!

 


Jeżeli lubisz wyzwania i chcesz spróbować swoich sił w tłumaczeniu, weź udział w 11. edycji konkursu Tłumacze na e-start!, organizowanego przez międzynarodową agencję tłumaczeniową Skrivanek. Niezbędne informacje oraz regulamin konkursu znajdziesz pod poniższymi linkami:

Wyślij formularz zgłoszeniowy do 31 października 2023 r. do dr Ewy Kościałkowskiej-Okońskiej (ewako@umk.pl), która wyśle go organizatorowi, który następnie skontaktuje się z tobą i przekaże materiały do tłumaczenia.

Trzymamy kciuki!