Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl
zdjęcie nagłówkowe

PSKT

PSKT UMK – to wiele tłumaczy!

Podyplomowe Studium Kształcenia Tłumaczy na Wydziale Filologicznym UMK powstało w roku 2007 staraniem dr Barbary Sapały, przy współpracy dr Ewy Kościałkowskiej-Okońskiej i dra hab. Lecha Zielińskiego. W roku 2017/2018 uruchomiliśmy kolejną edycję studiów, tym razem po “liftingu”. Udoskonalony, dopasowany do nieustannie zmieniającego się rynku tłumaczeniowego program to gwarancja dobrze ugruntowanej, praktycznie zorientowanej wiedzy. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami z dziedziny translatoryki, tłumaczami-praktykami, z bogatym dorobkiem w zakresie tłumaczeń pisemnych i konferencyjnych. Pracujemy na oprogramowaniu SDL TRADOS STUDIO 2017, zapewniając Państwu tym samym nowoczesne narzędzia, wykorzystywane w pracy tłumaczy na całym świecie.

Naszym celem jest przygotowanie Państwa do centralnego egzaminu dla tłumaczy przysięgłych, organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości

Nawet jeśli nie myślicie Państwo o zostaniu tłumaczem, a dysponujecie dobrą znajomością danego języka, zapraszamy na nasze zajęcia.

Pozwolą one pogłębić znajomość języka specjalistycznego oraz pomogą w nabyciu wielu kompetencji, potrzebnych w życiu zawodowym, jak umiejętność pracy w grupie, zarządzanie czasem, wystąpienia publiczne.

 

Zapraszamy na FB: https://www.facebook.com/PSKT-UMK-333768737059168/