obrazek nr 1

Aktualności

ERASMUS+ │ О ВЛИЯНИИ ИНТЕРНЕТА НА РЕЧЬ СОВРЕМЕННОГО РУССКОГО ЧЕЛОВЕКА И ЯЗЫКОВОЙ ИГРЕ В НАЗВАНИЯХ

DR LUBOW GOŁOWINA GOŚCIEM KJS W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

W dniach 3.XII (wtorek) oraz 5.XII (czwartek) gościem Katedry Języków Słowiańskich będzie dr Lubow Gołowina, docent Pskowskiego Uniwersytetu Państwowego, wykładowca lingworealioznawstwa oraz języka rosyjskiego jako obcego, autorka ponad 40 artykułów naukowych oraz podręczników «Псков – это мой город: Учебное пособие по культуре речи для иностранных студентов», «Учим русский вместе». W ramach mobilności akademickiej dr L. Gołowina poprowadzi zajęcia na następujące tematy:

1. История возникновения русских антропонимов и современная реальность

2. Языковая игра в названиях: юмор или маркетинг?

3. Влияние Интернета на речь современного русского человека

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 3 grudnia w godz. 13.15-14.45 oraz 5 grudnia w godz. 09.45-13.00 do Collegium Maius. Wykłady zostaną wygłoszone w podanej wyżej kolejności (tj. 3 grudnia – wykład 1 w sali 304; 5 grudnia – wykład 2 w sali 315 oraz wykład 3 w sali 400).