Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl
obrazek nr 1

Aktualności

List otwarty pracowników Katedry Języków Słowiańskich i Katedry Literatur Słowiańskich UMK do studentów filologii rosyjskiej i lingwistyki stosowanej z językiem rosyjskim

                                                                                                                               

 Drogie Studentki, Drodzy Studenci!

 

Jako rusycyści, zawodowo związani z językiem, literaturą i kulturą rosyjską, wyrażamy oburzenie i stanowczy sprzeciw wobec agresji Rosji na Ukrainę.

Być może pod wpływem wczorajszych wydarzeń zastanawiacie się, jaki sens ma studiowanie języka i kultury kraju, który właśnie dokonał zbrojnej napaści na inne, niezawisłe państwo. Wierzcie nam, że i my, Wasi nauczyciele, także nie bardzo wiemy, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji, jak nie stracić wiary w to, co robimy. Chcemy Was jednak przekonać, że właśnie teraz wiedza zdobyta na naszych zajęciach jest Waszym atutem i może okazać się przydatna jak nigdy wcześniej.

Niestety, przyszło Wam studiować w bardzo trudnym czasie, mimo to nie dajmy sobie wmówić, że jest to czas stracony. Zachowajmy spokój i okażmy wsparcie tym, którzy teraz potrzebują pomocy bardziej niż my. Wiemy, iż część z Was już sama wystąpiła z inicjatywą pomocy Ukraińcom. Wszyscy jesteśmy zbudowani Waszą postawą i, zachęceni Waszym przykładem, także aktywnie włączamy się w różne działania wspierające Ukrainę.

 

Pracownicy Katedry Języków Słowiańskich i Katedry Literatur Słowiańskich UMK

pozostałe wiadomości