FILOLOGIA GERMAŃSKA

Dziekanat-Sekretariat: tel.: +48 56 611 35 65, +48 56 611 35 55,

Coll. Humanisticum, pok. C 3.04, C 3.05,
ul. Władysława Bojarskiego 1, 87-100 Toruń,

Dziekanat: tel. +48 56 611 35 14,

Coll. Maius, pok. 115,
ul. Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń,
mgr Hanna Samulska, e-mail: hsamulska@umk.pl,
Facebook.com/GermanistykaTorun/

zdjęcie nagłówkowe

Germanistyka UMK

Chcesz biegle opanować język niemiecki?

Ciekawią Cię literatura, języki obce, inne kraje?

ZAPRASZAMY NA GERMANISTYKĘ

→ także tych, którzy dopiero z nami zaczną naukę języka niemieckiego ←

Germaniści – znawcy języka i kultury naszego zachodniego sąsiada – są obecnie poszukiwani na rynku pracy!

Przejście z życia studenckiego do życia zawodowego odbywa się z reguły bardzo płynnie – większość naszych studentów pracuje już na ostatnim roku, a część z nich nawet na pełen etat. Tak! Elastyczność planu i wykładowców umożliwiają takie rozwiązania!
W trakcie studiów proponujemy nowatorski program AKADEMIA ZAWODU. Są to spotkania z potencjalnymi pracodawcami, warsztaty i seminaria. Dziś często referentami są nasi absolwenci, którzy chcą zrekrutować swoich młodszych kolegów. Absolwenci to nasza najlepsza wizytówka i doskonali ambasadorzy germanistyki na UMK!
Nasi absolwenci pracują m.in. na średnich i wyższych stanowiskach kierowniczych i menadżerskich w działach IT czy HR, w hotelarstwie, w biurach tłumaczeń, jako nauczyciele jęz. niemieckiego na wszystkich poziomach, w instytucjach i stowarzyszeniach kulturalnych, w jednostkach administracji publicznej, jako przewodnicy i pracownicy branży turystycznej.

Czytaj więcej!

interviewme.pl 18.05.2022: Kierunki studiów – które są przyszłościowe i opłacalne? – “po studiach najkrócej pracy szukali absolwenci: pielęgniarstwa, filologii, automatyki i robotyki, inżynierii biomedycznej oraz informatyki”, “Ryzyko bezrobocia równe „0” stwierdzono u osób, które ukończyły studia stacjonarne II stopnia na kierunkach takich jak: automatyka i robotyka, pielęgniarstwo, inżynieria biomedyczna, filologia, informatyka, matematyka, informatyka i ekonometria, protetyka słuchu, zarządzanie, elektronika i telekomunikacja.”

Rzeczpospolita 11.07.2021: Nie tylko studia informatyczne zapewnią dobrze płatną pracę!

Forbes 4.11.2020: Jakie kierunki studiów dają szanse na wysokie zarobki? – “Generalnie z kierunków humanistycznych najlepiej zarabiają jednak absolwenci filologii – szczególnie ci po germanistyce, filologii niderlandzkiej czy szwedzkiej.”