Kulturoznawstwo

DZIEKANAT: mgr Agnieszka Czyżewska
tel. (+48) (56) 611 35 16, pokój 114
e-mail: ajka@umk.pl

Wisła_rejsKK [fot. Adrian Mianecki] Collegium_Maius [fot. Adrian Mianecki] obrazek nr 3 obrazek nr 4 obrazek nr 5 obrazek nr 6 obrazek nr 7 obrazek nr 8

Aktualności - Archiwum

Na chłopski rozum - edukacyjna gra wiejska

Stowarzyszenie Dziedzictwo Rodzimej Kultury, założone i prowadzone przez absolwentki kulturoznawstwa, Sarę Orzechowską i Ewelinę Wolską, realizuje projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 oraz ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Egzaminy na kierunku Kulturoznawstwo (sesja letnia 2019/2020)

Zestawienie terminów egzaminów do pobrania w tym miejscu.

Egzaminy na kierunku Kulturoznawstwo (sesja zimowa 2019/2020)

Zestawienie terminów egzaminów do pobrania w tym miejscu.

Konkurs na recenzję lub esej o teatrze z okazji stulecia teatru polskiego w Toruniu

Nadchodzący rok 2020 będzie okazją do obchodów 100-lecia teatru polskiego w Toruniu. 28 listopada 1920 r. na scenie obecnego Teatru im. Wilama Horzycy odbyła się pierwsza premiera, która otworzyła polską kartę historii tej sceny. W związku ze zbliżającym się jubileuszem Teatr im. Wilama Horzycy oraz Wydział Humanistyczny UMK zapraszają do udziału w Konkursie na recenzję lub esej o teatrze. Do konkursu można zgłosić recenzje przedstawień teatralnych granych w obecnym sezonie, teksty o artystach i postaciach związanych z toruńską sceną dawniej i dziś, eseje wspomnieniowe i inne teksty tematycznie związane z ideą konkursu. Do pisania zachęcamy wszystkie pokolenia widzów. Na zwycięzców czekają nagrody. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie www. teatr.torun.pl

Termin nadsyłania recenzji - 02.03.2020 – decyduje data wpłynięcia pracy.

Organizatorzy konkursu: Teatr im. Wilama Horzycy, Wydział Humanistyczny UMK

Prof. Violetta Wróblewska członkinią kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi

W  niedzielę 9 czerwca 2019 r. w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. W tym roku odebrali ją Szczepan Twardoch i Christoph Hein. W kapitule nagrody od tego roku zasiada prof. Violetta Wróblewska - kierownik naszej Katedry. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!

Polska bajka ludowa w badaniach interdyscyplinarnych - zaproszenie na konferencję

Zakład Folklorystyki i Literatury Popularnej Katedry Kulturoznawstwa UMK zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową "Polska bajka ludowa w badaniach interdyscyplinarnych" (30-31 maja 2019, Collegium Maius, Fosa Staromiejska 3, Toruń).

Zaproszenie na ogólnopolską konferencję naukową „Macierzyństwo. Antropologiczna opowieść”

Zmiana terminu dyżuru dr hab. Violetty Wróblewskiej, prof. UMK

Lista prowadzących tutoring na kulturoznawstwie

Zapisy do wybranych tutorów lub tutorek - mejlowo lub osobiście do końca grudnia 2018.

Lista dostępna pod postacią pliku graficznego:

Zaproszenie na spotkanie dot. tutoringu

Studentki i studenci kulturoznawstwa!

Zapraszamy na spotkanie poświęcone tutoringowi – wtorek 18 grudnia 2018, godz. 16.00 w sali 111 w Collegium Maius. Opowiemy, czym jest tutoring, dlaczego warto z niego skorzystać, jak poprzez tutoring rozwijać swoje zainteresowania naukowe. Przedstawimy osoby, które mogą zostać Waszymi tutorami i tym samym – wspierać Wasze badawcze zainteresowania.

Spotkanie ma charakter informacyjny, nie oznacza deklaracji udziału w procesie tutoringu.

Dodatkowych informacji udziela dr Karolina Sikorska – k.sikorska@umk.pl.

Odwołanie zajęć - dr Adrian Mianecki

Z powodów rodzinnych odwołuję zajęcia w dniach 11-12 grudnia br.

Wyróżnienie dla mgr Klaudii Peplińskiej z Zakładu Dramatu i Teatru

Praca magisterska naszej doktorantki Klaudii Peplińskiej pt. Metamorfozy Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu. Wybrane problemy rewitalizacji i metody pracy ze społecznością lokalną (napisana pod kierunkiem dr. hab. Artura Dudy) została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu rewitalizacji. Konkurs organizuje Krajowy Instytut Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa. Laureatka odebrała wyróżnienie w dniu 3 grudnia 2018 r. podczas V Kongresu Rewitalizacji w Lublinie. W konkursie nagrodzono cztery z dwudziestu ośmiu nadesłanych prac, przyznając nagrodę główną i trzy wyróżnienia.

Więcej informacji o konkursie: http://rewitalizacja.miasta.pl/

Zmiana terminu dyżuru - dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK

Informuję, że w związku z moim wyjazdem na konferencję przekładam mój dyżur z piątku (23.11.2018) na poniedziałek (26.11.2018) - odbędzie się w godzinach 11.00-13.00, wyjątkowo w pokoju 210. Zapraszam.

Zmiana terminu konsultacji - dr Adrian Mianecki

W sem. zimowym 2018/2019 konsultacje dr. Adriana Mianeckiego odbywać się będą we wtorki, godz. 18:15-19:15, pokój 210 Collegium Maius, Fosa Staromiejska 3.