Informacje dla kandydatów na studia
Filologia Angielska nie zajmuje się bezpośrednio rekrutacją. Kandydaci na studia sami rejestrują się elektronicznie w internetowym systemie rekrutacyjnym. Tam również można poznać zasady i szczegóły procesu rekrutacji. Zapraszamy również na stronę promocyjną anglistyki.
Zasady kwalifikacji
- Opis oferowanych przez nas studiów i wymagań rekrutacyjnych (IRK)
- Harmonogram rekrutacji, daty egzaminów i opłaty za studia
- Opis wymagań egzaminacyjnych na studia s2
Oferowane typy studiów
- Studia pierwszego stopnia (licencjackie, s1), dla absolwentów szkół średnich. Dla kandydatów z nową maturą nabór na podstawie świadectw maturalnych. Na pierwszym roku wymagany poziom językowy B2+.
- Studia pierwszego stopnia (licencjackie) w trybie niestacjonarnym (n1). (Tylko kończący trzeci rok).
- Studia drugiego stopnia (magisterskie, s2). Dla posiadaczy tytułu licencjata. Do wyboru dwie specjalności: translatoryczna (specjalność tłumaczeniowa), edytorsko-filologiczna i nauczycielska. Nabór na obie specjalności odbywa się na podstawie jednej rozmowy kwalifikacyjnej lub testu pisemnego.
Wszystkie studia prowadzone są zgodnie z Polską Ramą Kwalifikacji.
Anglistyka – losy absolwentów
Na naszych stronach zamieściliśmy krótką ankietę dla naszych absolwentów. Wynika z niej, że dzięki pełnemu filologicznemu wykształceniu, które oprócz czysto praktycznej biegłości językowej daje świadomość językową w wymiarze opisowym i kulturowym, nasi respondenci dobrze radzą sobie na rynku pracy. W większości mają stałe zatrudnienie i są w pełni (20%) lub względnie (53%) zadowoleni ze swoich dochodów. Żaden z respondentów nie wskazał siebie jako bezrobotnego. Niemal 90% pracuje w zawodzie, mieszka w dużych miastach (kilka osób za granicą: Stany Zjednoczone, Chiny, Australia). Zajmują się głównie uczeniem języka, tłumaczeniami oraz kontaktami międzynarodowymi. Biorąc pod uwagę, że dla wielu respondentów są to pierwsze kroki na rynku pracy, jest to zachęcający wynik.