ETNOLOGIA – ANTROPOLOGIA KULTUROWA

ETNOLOGIA – ANTROPOLOGIA KULTUROWA

Zapraszamy i zachęcamy do studiowania kierunku etnologia – antropologia kulturowa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Etnologia/antropologia kulturowa stwarza możliwość przeżycia niepowtarzalnej przygody i odbycia wyjątkowych studiów. Zapewnia to już sama dziedzina. Nie ma bowiem innej dyscypliny, która bada oraz pokazuje człowieka i świat w tak zróżnicowanej i odmiennej perspektywie. Nie ma dyscypliny, która badając kultury i kulturę, nawiązuje tak bezpośredni i bliski kontakt z drugim człowiekiem. Nie ma dyscypliny, która w równym stopniu wyrywa z rutyny utartych poglądów i utrwalonych schematów kulturowych.

Studia w Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK pozwalają rozwijać i kształtować Twoje pasje i kompetencje. Stwarzają możliwości, które możesz wykorzystać i zamienić na umiejętności przydatne i pożądane we współczesnym świecie.

Etnologię/antropologię kulturową możesz studiować i poznawać razem z nami w Toruniu, na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, na Wydziale Humanistycznym, w Instytucie Nauk o Kulturze, w Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej. Miasto, Uniwersytet i toruńska etnologia to nasze niepodważalne atuty, a Twoje szanse i możliwości.

My jesteśmy o tym przekonani! Poznaj nas, sprawdź nas, pytaj i aplikuj.