W trosce o bezpieczeństwo

Studentki w maseczkach ochronnych siedzące w auli UMK
fot. fot. Andrzej Romański

List Pełnomocniczki Rektora ds. bezpieczeństwa dr Magdaleny Kalińskiej. "Dlatego apeluję, abyśmy dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek wzajemnie się o siebie troszczyli, wspierali, abyśmy odłożyli partykularne interesy czy przekonania w imię dobra Wspólnoty. Zaufajmy nauce. Wykażmy się odpowiedzialnością społeczną. Szczepmy się i nośmy maseczki ochronne".

Szanowni Państwo,

Po raz pierwszy od wielu miesięcy mamy możliwość, ale też przywilej, wrócić do pracy i nauki w trybie stacjonarnym. W warunkach wciąż aktywnej pandemii sytuacja pozostaje nadal wyjątkowa. Nasze funkcjonowanie wymaga przestrzegania określonych zasad bezpieczeństwa. Dla wielu z nas może to być trudne, niekomfortowe, a nawet niezrozumiałe.

Jednak w sytuacji, gdy wiele osób wciąż jeszcze boryka się ze skutkami rozprzestrzeniania koronawirusa SARS-CoV-2, powinniśmy się zmobilizować i zachować wszelkie formy ostrożności, aby nie przyczynić się do zwiększania kolejnej fali zachorowań. Jak nigdy wcześniej jako wspólnota UMK musimy wykazać się odpowiedzialnością i bezwzględnie przestrzegać zasad obowiązujących w Uczelni. Chodzi o nasze życie i zdrowie.

Zaufajmy nauce. Wykażmy się odpowiedzialnością społeczną. Szczepmy się i nośmy maseczki ochronne.

Pozostaję do Państwa dyspozycji.

Dr Magdalena Kalińska
Pełnomocniczka Rektora ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów