obrazek nr 1 obrazek nr 2 obrazek nr 3 obrazek nr 4

Święto Uniwersytetu - list JM Rektora

W dniu urodzin naszego patrona, 19 lutego, obchodzimy Święto Uniwersytetu. To dzień, w którym szczególnie mocno podkreślamy nasze osiągnięcia i dzielimy się nimi z naszym otoczeniem, wskazujemy na rolę, jaką Uniwersytet odgrywa w mieście i regionie oraz coraz wyższą pozycję w europejskiej i światowej nauce.

zdjęcie

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z antropologii historii - II edycja

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską z antropologii historii (II edycja). Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły studia drugiego stopnia kierunków humanistycznych i społecznych oraz promotorów ich prac. Przedmiotem konkursu są oryginalne prace magisterskie z zakresu antropologii historii, napisane w języku polskim. W II edycji brane są pod uwagę prace obronione w roku 2018, 2019 i 2020.

Stypendia i pomoc materialna w semestrze letnim 2020/21

Wnioski o przyznanie stypendium socjalnego na semestr letni roku akademickiego 2020/2021 należy wydrukować z systemu USOSweb oraz wysłać w wersji papierowej na adres składu orzekającego WH Komisji Stypendialnej w terminie od 5 lutego do 4 marca 2021 r.

Żegnamy prof. dra hab. Wojciecha Józefa Bursztę

W dniu 05 lutego 2021 roku zmarł prof. dr hab. Wojciech Józef Burszta. Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o jego śmierci. Odchodzi od nas wybitny polski antropolog kultury, przenikliwy obserwator współczesności. Nie wszyscy wiedzą i pamiętają, że Profesor rozpoczynał swoją akademicką drogę, także jako pracownik obecnej Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK (ówczesny Zakład Etnografii, Instytut Archeologii i Etnografii), zatrudniony w Toruniu w latach 1983-84.

Zajęcia dydaktyczne do oceny

Od 25 stycznia 2021 r. w systemie USOS pozostaną otwarte kwestionariusze oceny zajęć dydaktycznych, prowadzonych w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021. Zachęcamy wszystkich studentów etnologii - antropologii kulturowej do wypełnienia anonimowych i pomocnych w dydaktyce ankiet.

zdjęcie

Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej – 9 lutego 2021

Dzień 9 lutego 2021 będzie już po raz drugi Ogólnopolskim Dniem Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej. Polskie Towarzystwo Ludoznawcze zachęca do włączenia się w organizację i świętowanie. W tegorocznej edycji będzie miała miejsce wspólna akcja zatytułowana Wielkie Czytanie Kolberga. My oczywiście włączamy się w obchody i zachęcamy wszystkich do aktywności i uczestnictwa.

Zmarła prof. dr hab. Swietłana Czerwonnaja

W dniu 9 listopada 2020 roku zmarła w wieku 84 lat prof. dr hab. Swietłana Czerwonnaja, emerytowana profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wieloletni pracownik Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK. Pracowała w naszej Katedrze ponad 16 lat, prowadząc wykłady, konwersatoria i seminaria. Będziemy Ją wspominać jako barwną, natychmiast rozpoznawalną postać, osobę otwartą i bezpośrednią, o wielkim potencjale badawczym, wielkiej pracowitości i aktywności.

Asyryjczycy na Bliskim Wschodzie

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK w Toruniu (Instytut Nauk o Kulturze) zaprasza na wykład i spotkanie z dr. hab. Michaelem Abdallą, prof. UAM, pt. "Asyryjczycy na Bliskim Wschodzie. Pozostać czy odejść?", które odbędzie się dnia 27 października 2020 r., godz. 18:00. Wykład i spotkanie odbędą się w formie on-line (MS Teams) w ramach zebrań naukowych Instytutu Nauk o Kulturze. Aby móc uczestniczyć w wydarzeniu, należy skorzystać z linku (tutaj). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką Bliskiego Wschodu, a także tych, którzy chcieliby się z nami spotkać, posłuchać i porozmawiać.