Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej

ul. Władysława Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
e-mail: etnowww@umk.pl

obrazek nr 1 obrazek nr 2 obrazek nr 3 obrazek nr 4

Wiadomości

Studiuj po europejsku!

Studenci stoją w okręgu, zdjęcie zrobione z dołu.
fot. fot. Andrzej Romański

12 września 2022 r. rozpocznie się rejestracja do kolejnej edycji YUFE Student Journey – programu, który daje możliwość jednoczesnego studiowania na 10 europejskich uniwersytetach.

Z myślą o osobach zainteresowanych udziałem w programie przygotowano Dni Otwarte, które 12 września i 11 października w godz. 11:30-13:30 odbędą się online. W trakcie spotkań będzie można dowiedzieć się, jakie możliwości daje program oraz jak do niego przystąpić.

Rekrutacja potrwa od 12 września do 30 października 2022 r.

Na chętnych czeka okazja do wzbogacenia swojego podstawowego toku studiów o kursy i zajęcia oferowane na uczelniach w całej Europie. Studentki i studenci będą mieli szansę stworzyć własną ścieżkę edukacyjną i poszerzyć swoje horyzonty. Co istotne, osoby uczestniczące w YUFE Sudent Journey same decydują, z ilu możliwości skorzystają w danym momencie oraz czy zrealizują je w trybie wirtualnym, łączonym, czy też wyjeżdżając do partnerskiego uniwersytetu.

– To jedna z nielicznych okazji do interakcji z tak wieloma uniwersytetami naraz; dostęp do ich kursów i sieci jest bezcenny - mówi student YUFE Jordan Hammond z Uniwersytetu w Maastricht.

– Mogę wybrać dokładnie to, czego potrzebuję, aby rozwinąć swoje umiejętności zawodowe – dodaje Adeniran Adewoye z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii. Dla Adenirana to właśnie możliwość modelowania swojego programu kształcenia była głównym powodem, aby dołączyć do YUFE Student Journey.

Oferta YUFE Student adresowana jest do osób na minimum II roku studiów licencjackich. Studenci i studentki pierwszego roku studiów licencjackich na swoją szansę będą musieli poczekać do następnego naboru planowanego na wiosnę 2023 r.

Więcej o programie i procesie aplikacji oraz wymaganiach >>>

Rejestracja na Dzień Otwarty online:

- 12 września od 11:30-13:30cest

- 11 października od 11:30-13:30cest

pozostałe wiadomości