Zapraszamy na cykl seminariów „Ukraina. Kryzys wojenny: ludzie – potrzeby – działania”

barwy flagi Ukrainy

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK (Instytut Nauk o Kulturze) zaprasza na cykl seminariów pod wspólnym tytułem "Ukraina. Kryzys wojenny: ludzie – potrzeby – działania". W sytuacji trwającego ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę i pogłębiającego się kryzysu wojennego oraz towarzyszących nam wszystkim niezrozumienia, gniewu i poczucia bezradności, chcielibyśmy spotkać się wspólnie i porozmawiać. Celem naszych spotkań jest w głównej mierze próba zrozumienia tego, co i dlaczego dzieje się w sąsiadującym z nami państwie i jakie to rodzi zobowiązania wobec nas. Chcielibyśmy także zastanowić się nad sposobami radzenia sobie z zaistniałym kryzysem wojennym i jego konsekwencjami. Jednocześnie pragniemy, aby nasze rozmowy toczyły się z uwzględnieniem nie tylko procesów geopolitycznych, ale potrzeb i działań realnych ludzi rozpatrywanych przede wszystkim w antropologicznej perspektywie. Zapraszamy studentów, pracowników i wszystkich zainteresowanych. Bądźmy solidarni z Ukrainą, bądźmy razem. Pozostajemy otwarci na propozycje studentów i innych osób, zachęcamy do kontaktu.

Spotkania będą się odbywać w formie tradycyjnej, głównie we wtorki w godz. 9:45-11:15 w Collegium Humanisticum, (Toruń, ul. Bojarskiego 1) lub w formie on-line w innych wyznaczonych terminach. Szczegółowe informacje o spotkaniach, ich tematyce i czasie będą umieszczane na stronach poszczególnych wydarzeń i aktualizowane na liście.

Czytaj więcej na stronie cyklu seminariów Ukraina. Kryzys wojenny: ludzie – potrzeby – działania