Prof. Marcin Lisiecki z wykładami w Uniwersytecie Andalas w Padangu

Podczas wykładu, Andalas University, Padang

Prof. Marcin Lisiecki w maju 2024 r. w ramach programu Erasmus+ pełnił funkcję profesora wizytującego na Wydziale Humanistycznym Andalas University w Padangu (Zachodnia Sumatra, Indonezja). W trakcie pobytu wygłosił serię wykładów dla studentów wydziału, dotyczących polskich mitów politycznych, mianowicie: „Capitals of Poland. National identity and political myths”, „Polish myths from the earliest times to the present day” i „The idea of the king in Polish popular culture”. Prof. Lisiecki przeprowadził także warsztaty metodologiczne dla doktorantów oraz pracowników Wydziału Humanistycznego Andalas University. Wyjazd oraz wykłady i warsztaty naszego pracownika wpisują się w wieloletnią współpracę Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK z Uniwersytetem Andalas w Padangu.