Zaproszenie do wzięcia udziału w Toruńskiej Konferencji Groznawczej

Na środku grafiki monitor, w którym wyświetlana jest gra Pac-Man.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Toruńskiej Konferencji Groznawczej, organizowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w dniu 18 listopada 2022 r. Głównym tematem konferencji naukowej są gry wideo. Zachęcamy również do tworzenia prac oraz dyskusji na temat różnic między platformami oraz ich wpływów na gry i graczy, a także statusu dzisiejszego gracza i jego praktyk.

Wśród proponowanych tematów znajdują się:
• gry cyfrowe jako medium,
• wpływ gier na współczesny krajobraz medialny,
• gry w ujęciu historycznym,
• różnice pomiędzy platformami rozgrywki,
• współczesne społeczności graczy,
• praktyki współczesnych graczy.

Konferencja naukowa odbędzie się w Toruniu na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w Collegium Maius (ul. Fosa Staromiejska 3) 18.11.2022. O szczegółach dotyczących sali i planu wystąpień organizatorzy poinformują nie później niż tydzień przed wydarzeniem.
Abstrakty wraz z afiliacją prosimy nadsyłać do 18.09.2022 na adres e-mail: konferencjatkg@gmail.com. Maksymalna długość abstraktu to 250 wyrazów.
Kontakt z organizatorami: konferencjatkg@gmail.com.

Organizatorzy:
Damian Skroński