Współpraca z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Andalas w Padangu

Prof. dr Harwandi, Dziekan Wydziału Humanistycznego UNAND wręcza pamiątkowy medal dr Beszterdzie

Nasza Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Andalas w Padangu na Sumatrze Zachodniej. Czas pandemii nieco przygasił tę kooperację, ale mamy nadzieję, że odrodzi się ona w nowych warunkach.  W lutym 2023 dr Rafał Beszterda wyjechał na Sumatrę w ramach wymiany wykładowców Erasmus+, odbył już rozmowy na szczeblu dziekańskim i rektorskim z władzami UNAND.  Propozycje zacieśnienia współpracy naukowo-badawczej, a także wymiany studenckiej wyglądają obiecująco. Czekamy na szczegóły po Jego powrocie. Z pewnością podzieli się swoimi spostrzeżeniami nie tylko w trakcie kierunkowych zajęć, ale też zaproponuje osobne spotkanie okraszone zdjęciami z wyjazdu. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w dalszych eksploracjach, które będą trwały niemal do końca lutego.

Dr Rafał Beszterda wygłosił we wtorek 07.02.2023 w Uniwersytecie Andalas w Padangu wykład pt. „Polish Culture Within Europe. In Search of Idenity”, był on pomyślany także jako kontynuacja  wykładu dr Joanny Książek pt. "Traditional Polish Folk Culture", który odbył się w październiku 2021 r. w formule on-line. Tego rodzaju wydarzenie są adresowane do zaprzyjaźnionych studentów i wykładowców Wydziału Humanistycznego Andalas University w Padangu, Sumatra Zachodnia, z którymi nasza Katedra współpracuje od wielu lat, a udział w nich bierze ponad sto kilkadziesiąt osób.