Dr Rafał Beszterda z wykładami w Uniwersytecie Andalas w Padangu

Podczas wykładu, Andalas University, Padang

Dr Rafał Beszterda w lutym 2023 r. wyjechał na Sumatrę w ramach wymiany wykładowców Erasmus+, na zaproszenie Wydziału Humanistycznego Andalas University w Padangu. We wtorek 07.02.2023 r. wygłosił publiczny wykład pt. „Polish Culture Within Europe. In Search of Idenity”, w którym uczestniczyło sto kilkadziesiąt osób. Wykład dotyczył korzeni polskiej tożsamości narodowej i przemian struktury społecznej. Dr Rafał Beszterda przedstawił na tle przemian historycznych sytuację polskiego chłopstwa i źródła rodzimego folkloru. Wyjazd i wykład naszego pracownika jest między innymi efektem wieloletniej współpracy Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK z Uniwersytetem Andalas w Padangu na Sumatrze Zachodniej.