Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej

ul. Władysława Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
e-mail: etnowww@umk.pl

obrazek nr 1 obrazek nr 2 obrazek nr 3 obrazek nr 4

Wiadomości

Darmowe studia na europejskich uniwersytetach

Zdjęcie roll-upów zachęcających do udziału w programie
Nabór do YUFE Student Journey trwa do 26 maja fot. Andrzej Romański

Rozpoczyna się kolejny nabór do programu otwartego YUFE Student Journey. Dzięki temu przedsięwzięciu można uczęszczać na zajęcia online lub wyjechać do partnerskiej uczelni YUFE (Young Universities for the Future of Europe). Rekrutacja trwa do 26 maja 2023 r.

Kolejnych 60 osób będzie mogło dołączyć do programu, w ramach którego można wybierać dowolne kursy akademickie, językowe, zajęcia prospołeczne i treningi umiejętności oferowane przez dziewięć uczelni w Europie tworzących konsorcjum YUFE.

Udział w programie jest bezpłatny i trwa maksymalnie cztery semestry. W tym czasie to osoba studiująca decyduje, z ilu możliwości skorzysta oraz czy będzie realizować program z domu – dzięki wirtualnym kursom – czy też wybierze wyjazd do partnerskiej uczelni. Wyjazd finansowany jest ze środków programu Erasmus+, ale różni się od tradycyjnej wymiany tym, że rodzaje mobilności i kursy w ofercie można dowolnie łączyć, nie ograniczając się do jednego zagranicznego uniwersytetu.  W ten sposób można stworzyć międzynarodowy spersonalizowany plan kształcenia. Kursy mogą wpisywać się w główny program studiów bądź dotyczyć zainteresowań spoza dyscypliny.  

Gwiazdka za osiągnięcia

W Wirtualnym Kampusie YUFE można zapoznać się z katalogiem oferowanych zajęć oraz złożyć aplikację. Rekrutacja trwa do 26 maja 2023 r. Za zaangażowanie na czterech polach: mobilności, językowym, przedsiębiorczym i prospołecznym, można otrzymać dodatkowe odznaczenie YUFE Star. Za zdobycie dwóch gwiazd, 12 punktów ECTS i wysłuchanie 3 wykładów organizowanych w ramach YUFE Academy studentki i studenci otrzymają certyfikat. 

– Dołączyłam do Student Journey, ponieważ chciałam zobaczyć, jak prowadzone są zajęcia w innych krajach. Dzięki ofercie wirtualnej jest to możliwe bez wyjeżdżania z Torunia – mówi Kasia Budzyńska, studentka konserwacji na Wydziale Sztuk Pięknych. Kasia na razie zapisała się na zajęcia online z języka niemieckiego, ale rozważa również wyjazd do partnerskiej uczelni. 

Na krótką mobilność w ramach YUFE wyrusza Eyyüb Güven, student kognitywistki, który spędzi tydzień na zajęciach w Antwerpii. Eyyüb w trakcie YUFE Student Journey stara się uzbierać także jak najwięcej odznak YUFE Starts. To dla mnie dobre i motywujące, gdy mogę zobaczyć, ile zrobiłem już kursów i jaką gwiazdkę mam w zasięgu. Jeśli lubisz podróżować, uczyć się języków i doskonalić się na różnych polach, YUFE jest najlepszym wyborem – mówi Eyyüb Güven. 

Punkty YUFE

Więcej szczegółów o programie można znaleźć na stornie umk.pl/yufe/studia, zachęcamy również do kontaktu pod adresem admission_yufe@umk.pl lub do odwiedzin punktów YUFE: 

  • 17 kwietnia w holu Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzenia 
  • 20 kwietnia w holu Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych 
  • 26 kwietnia w holu Wydziału Farmaceutycznego  
  • 27 kwietnia w holu Collegium Humanisticum  

Dodatkowo zapraszamy na organizowane przez YUFE wirtualne dni otwarte 

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. 

 

pozostałe wiadomości