Etnoszkoła o propagandzie i mediach w V LO w Toruniu

dr Maja Dobiasz-Krysiak w V LO w Toruniu

W dniu 8 listopada 2022 r. dr Maja Dobiasz-Krysiak z Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK w Toruniu poprowadziła etnolekcję: "Jak rozpoznawać medialną propagandę?" w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Toruniu. Spotkanie odbyło się z uczniami klasy matematyczno-fizycznej pod opieką Pani Izabeli Szabelskiej. Lekcja w oparciu o technikę Mind over Media miała na celu rozpoznanie typowych technik propagandy i przekazów wywierających na nas wpływ. W szczególności skupialiśmy się na temacie przekazów propagandowych związanych z wojną w Ukrainie. Interpretowaliśmy filmy i zdobywaliśmy kompetencje pozwalające nie popadać w medialną panikę. Dziękujemy za zaproszenie do szkoły i zachęcamy jednocześnie inne szkoły i klasy do skorzystania z naszej oferty Etnoszkoły kierowanej do szkół średnich w regionie.