Etnokolędowanie 2022

fot. Anna Natalia Kmieć

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, wracamy z Etnokolędowaniem. Studenci, pracownicy, Koło Naukowe Studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK tradycyjnie organizują spotkanie poświęcone wspólnemu kolędowaniu. Zapraszamy wszystkich pracowników naukowych Katedry, studentów etnologii - antropologii kulturowej, absolwentów, przyjaciół oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się 19 grudnia 2022 r. (poniedziałek), od godz. 18.30, w hallu Collegium Humanisticum.

Podtrzymujemy tradycję, nieco podupadłą w czasie pandemii. Spotykamy się kolejny raz, by wspólnie cieszyć się, poznawać nowe pastorałki i kolędy, integrować się i bawić. W ramach naszego spotkania prosimy, aby każdy zabrał ze sobą dobry humor; niekoniecznie talent muzyczny. Pierniczki oraz inne słodkie pomysły są mile widziane. Instrumentarium (ludowe) i inne przeszkadzajki tylko wspomogą nasze wiekopomne wykonania. Z poprzednich spotkań mamy zgromadzone spore archiwum tekstów. Mimo tego prosimy byście, w ramach roczników, rozejrzeli się za takimi dziełami, którym należy się uwaga i odkurzenie, ze względu na tekst, melodię czy inne walory. Ideą spotkań Etnokolędowania jest poszerzanie naszej wiedzy i umiejętności. Mile widziane pomysły, jak sprawić, by nasze spotkanie „przy wspólnym stole” było dla wszystkich ważne, pełne nastroju, wesołe i z nutką dydaktycznego przekazu. Jak by nie było, odkopujemy i poniekąd chronimy część polskich tradycji.