Etnoszkoła o jedzeniu na Tygodniu zdrowia w II LO w Świeciu

dr Rafał Kleśta-Nawrocki w II Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu
dr Rafał Kleśta-Nawrocki w II Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu fot. Joanna Książek

W dniu 27 marca 2024 r. dr Joanna Książek i dr Rafał Kleśta-Nawrocki gościli w II Liceum Ogólnokształcącym  i Technikum nr 2 w Świeciu na odbywającym się tam Tygodniu zdrowia i aktywności fizycznej. Program wydarzenia promującego zdrowy styl życia i odżywiania, na który złożyły się konkursy, stoiska z samodzielnie przygotowanym jedzeniem, warsztaty i pokazy, wzbogacił wykład dra Rafała Kleśty-Nawrockiego pt. "Kultura na talerzu - dlaczego jemy to, co jemy". Prezentacja dotyczyła współczesnych zagrożeń wiązanych z jedzeniem, tych o wymiarze indywidulanym, lokalnym, ale i globalnym. Ukazywała także kulturowy wymiar praktyk jedzeniowych i możliwości badawczych antropologii kulturowej w tym zakresie. Dziękujemy za spotkanie dyrekcji, nauczycielom i uczniom, szczególnie dziękujemy za zaproszenie Pani Natalii Rezmer-Mrówczyńskiej, zapraszamy do skorzystania z oferty Etnoszkoły, kierowanej przez Katedrę Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK do szkół średnich w regionie i koordynowanej przez dr Joannę Książek.