Studia podyplomowe
Wielokulturowy i wieloetniczny świat to fascynująca mozaika, którą można zrozumieć. Od lat z powodzeniem robi to etnologia – antropologia kulturowa – nauka, która za cel obrała sobie badanie kulturowej różnorodności. Absolwenci podyplomowego studium z etnologii, zapoznając się z etnologicznym widzeniem świata, zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności, dzięki którym nie tylko nic, co ludzkie, nie będzie im obce, ale wszystko, co obce, stanie się im bliższe i bardziej zrozumiałe. Ukończenie studium podnosi kompetencje osób zaangażowanych w pracę muzealną i w prowadzenie ogólnie pojętej działalności kulturalnej. Pomaga również tym, którzy chcieliby taką pracę wykonywać.
Zapraszamy na stronę: https://www.human.umk.pl/studia-podyplomowe-w-zakresie-etnologii.
Studia podyplomowe w zakresie logopedii kształcą w zakresie logopedii ogólnej. Oferują słuchaczom program obejmujący 629 godzin zajęć, w tym 509 godzin zajęć dydaktycznych, realizowanych w formie wykładów, seminariów i ćwiczeń, oraz 120 godzin praktyk. Zajęcia praktyczne odbywają się w gabinecie logopedycznym funkcjonującym na Wydziale Humanistycznym UMK oraz w placówkach, z którymi podpisano umowy na ten cel. Słuchacze nie muszą szukać miejsc realizacji praktyk, ponieważ mają je zapewnione w ramach studiów, co istotnie wyróżnia logopedię na UMK wobec innych ofert na rynku. Zjazdy mają miejsce co dwa tygodnie. Zajęcia podzielone są na cztery bloki tematyczne: logopedyczny, medyczny, psychologiczno-pedagogiczny i językoznawczy. Celem studiów jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu logopedy w placówkach oświatowych (po uzyskaniu kwalifikacji pedagogicznych) i ochrony zdrowia.
Zapraszamy na stronę: human.umk.pl/psl/.
STUDIA PODYPLOMOWE W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO
Studia podyplomowe przygotowują nauczycieli do prowadzenia zajęć języka polskiego jako obcego/drugiego/odziedziczonego w krajowych i zagranicznych szkołach wszystkich szczebli oraz w innych placówkach oświatowych, które zajmują się uczeniem języka polskiego jako obcego/drugiego/odziedziczonego i propagowaniem polskiej kultury w środowiskach obcojęzycznych. Absolwent studiów jest przygotowany merytorycznie i dydaktycznie do prowadzenia zajęć z osobami dorosłymi oraz z dziećmi na wszystkich poziomach zaawansowania znajomości języka polskiego (A0-C2).
Zapraszamy na stronę: human.umk.pl/psnjpjo.
- Dowiedz się więcej o rekrutacji
Studia Podyplomowe w zakresie Redakcyjno-Wydawniczym umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z procesem wydawniczym (redakcja i korekta tekstu, DTP, projektowanie graficzne), funkcjonowaniem firmy wydawniczej (organizacja pracy w wydawnictwie, promocja, współczesny rynek książki, copywriting w firmie wydawniczej) oraz technologiami druku. Studia pozwalają na zdobycie umiejętności z zakresu najnowszych technologii w edytorstwie.
Ważną część programu studiów stanowi blok zajęć z zakresu publikacji elektronicznych (typografia publikacji elektronicznych, elektroniczne formy publikacji). Słuchacze będą mogli odbyć praktyki w Wydawnictwie Naukowym UMK. Absolwent Studiów Podyplomowych w zakresie Redakcyjno-Wydawniczym zdobywa kwalifikacje związane z edytorstwem, niezbędne w wykonywaniu zawodów takich jak redaktor, korektor czy operator składu. Zdobyte podczas studiów umiejętności umożliwią absolwentowi znalezienie pracy m.in. w wydawnictwach, redakcjach czasopism, agencjach reklamowych, instytucjach kulturalnych.
Zapraszamy na stronę: human.umk.pl/studia-podyplomowe-edytorstwo.