Stypendia i pomoc materialna
Szczegółowe informacje na temat pomocy materialnej na UMK
Skład orzekający w sprawie przyznania stypendium socjalnego i specjalnego Wydziału Humanistycznego w roku akademickim 2020/2021:
- Magdalena Tadzik
- Maria Woźniak
- mgr Elżbieta Pieczątkiewicz
- mgr Anna Osielska
- Wnioski o przyznanie stypendium socjalnego na semestr letni roku akademickiego 2020/2021 należy wydrukować z systemu USOSweb oraz wysłać w wersji papierowej na adres składu orzekającego WH Komisji Stypendialnej w terminie od 5 lutego do 4 marca 2021 r.
Stypendium socjalne na semestr letni roku akademickiego 2020/2021 – List Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Beaty Przyborowskiej
- WYMAGANE DOKUMENTY:
- Studenci, którzy nie ubiegali się o przyznanie stypendium socjalnego w semestrze zimowym, składają wnioski o przyznanie stypendium na semestr letni oraz wszystkie dokumenty tak, jak w przypadku studentów składających wnioski o przyznanie stypendium na semestr zimowy 2020/2021.
- Studenci, którzy otrzymali stypendium socjalne na semestr zimowy i ich dochód w rodzinie nie zmienił się, składają:
-
- Wniosek o przyznanie stypendium socjalnego na semestr letni 2020/2021
- Oświadczenie o niezmienności dochodów w rodzinie w stosunku do sytuacji w semestrze zimowym.
- Zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o sytuacji dochodowej i majątkowej studenta i jego rodziny, zgodnie z art. 88 ust. 4 i 5 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – dotyczy studentów, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 528 zł.
- Studenci, którzy składali wniosek o stypendium socjalne na semestr zimowy i ich dochód zmienił się, składają:
-
- Wniosek o przyznanie stypendium socjalnego na semestr letni 2020/2021
- Oświadczenie o dochodach z systemu USOSWeb ze zmienionym dochodem
- Dokumenty potwierdzające uzyskanie lub utratę dochodu i wysokość uzyskanego lub utraconego dochodu (pozostałe dokumenty potwierdzające dochody i sytuację rodzinną oraz źródła utrzymania rodziny zostały złożone razem z wnioskiem o przyznanie stypendium na semestr zimowy roku akademickiego 2020/2021)
- Zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o sytuacji dochodowej i majątkowej studenta i jego rodziny, zgodnie z art. 88 ust. 4 i 5 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – dotyczy studentów, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 528 zł.
W przypadku wątpliwości komisji stypendialnej odnośnie do zasadności przyznania stypendium, komisja może prowadzić postępowanie także na podstawie niewymienionych wyżej dokumentów w celu dokładnego wyjaśnienia sprawy, zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego.
Studenci, którzy otrzymali na semestr zimowy stypendium socjalne w zwiększonej wysokości, w przypadku zmiany miejsca zamieszkania i ubiegania się o stypendium w zwiększonej wysokości na semestr letni – poza dokumentacją wskazaną powyżej – powinni załączyć aktualną dokumentację dotyczącą miejsca zamieszkania.
- Generator wniosków o stypendium dla osób niepełnosprawnych pozostanie otwarty do 30 czerwca 2021 r.
Wnioski o przyznanie stypendium socjalnego lub stypendium dla osób niepełnosprawnych w wersji papierowej należy wysłać na poniższy adres z dopiskiem KOMISJA STYPENDIALNA – WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY (w przypadku doktorantów KOMISJA STYPENDIALNA DOKTORANTÓW – WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY):
ul. Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
Uwzględniając pogarszającą się sytuację epidemiologiczną władze rektorskie Uniwersytetu podjęły decyzję o zastosowaniu korespondencyjnej formy wnoszenia wniosków o przyznanie świadczeń stypendialnych i zapomóg.
- Datą złożenia wniosku jest data stempla pocztowego.
- Wnioski wysłane e-mailem nie będą brane pod uwagę.
- Do wniosku o stypendium socjalne należy dołączyć oryginały załączników (odpis).
List Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Beaty Przyborowskiej
WAŻNE!
Zgodnie z art. 88 ust. 4 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce student, którego miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty określonej w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (obecnie: 528 zł) dołącza do wniosku o przyznanie stypendium socjalnego zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej i rodziny.
O stypendia rektora na I roku studiów drugiego stopnia może ubiegać się absolwent studiów pierwszego stopnia, nawet jeżeli minął więcej niż rok od ich ukończenia. Ograniczenie roku było regulacją w “starej” ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i już nie obowiązuje.