Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Pracodawcy na Wydziale Filologicznym

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Spotkanie z instytucjami kultury i sektora publicznego oraz z firmami z regionu kujawsko-pomorskiego odbyło się 11 kwietnia 2017 r. na Wydziale Filologicznym UMK.

Celem spotkania było jak najlepsze przygotowanie studentów i absolwentów Wydziału do oczekiwań pracodawców. Pretekstem było uruchomienie po raz trzeci programu stażowego dla studentów Wydziału Filologicznego. Staże są nowatorskim projektem, finansowanym ze środków dotacji projakościowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które Wydział Filologiczny UMK otrzymał w poprzednich latach dwukrotnie.

W trakcie spotkania przedstawiono specyfikę Wydziału Filologicznego UMK. Badania losów absolwentów pokazują bowiem, że ok. 90% z nich jest aktywnych na rynku pracy już w ciągu 6 miesięcy po ukończeniu studiów. Wynika to z faktu, że prowadzone studia są współtworzone przez praktyków biznesu i wprost odpowiadają na zapotrzebowanie rynku pracy. Na Wydziale Filologicznym UMK studenci mogą uczyć się ponad piętnastu języków i rozwijać miękkie kompetencje w ramach wszystkich kierunków.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania Wydziału i zacieśnienia kontaktów. Dało również możliwość podjęcia rozmów dotyczących dalszej współpracy. Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia: filologia tłumaczy świat, zaś jej absolwenci świetnie odnajdują się na rynku pracy. Pracodawców nie trzeba do tego przekonywać.

Więcej o Wydziale Filologicznym UMK

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.