wiadomosci

Zmiany terminów dyżurów Prodziekan dr hab. Marzenny Cyzman, prof. UMK

Dyżury Prodziekan dr hab. Marzenny Cyzman, prof. UMK w okresie od 27 stycznia do 28 lutego:

W Collegium Maius (pokój 115)
27.01 – 13.00-14.30
3.02 – 13.00-14.30
11.02 – 8.00-9.30
24.02 – 8.00-9.30

W Collegium Humanisticum (pokój C.0.36)
12.02– 8.00-9.30
26.02 – 8.00 – 9.30

zdjęcie

Dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

23 grudnia 2019 r. decyzją Ministra KiDN rozstrzygnięty został Konkurs o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2020 r., ogłoszony 12 sierpnia 2019 r. na podstawie Rozporządzenia Ministra KiDN z dnia 24 maja 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami oraz wysokości tych stypendiów.

Dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK z Instytutu Nauk o Kulturze otrzymała stypendium w dziedzinie: Twórczość ludowa, na realizację projektu Bajka ludowa na Kujawach - opracowanie antologii archiwalnych tekstów.

Więcej informacji o konkursie

Pełna lista zwycięzców

zdjęcie

Dr hab. Maciej Wróblewski, prof. UMK stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dr hab. Maciej Wróblewski, prof. UMK z Instytutu Literaturoznawstwa otrzymał stypendium w zakresie: Animacja i edukacja kulturalna na realizację projektu Zabawy literackie. Piękne czytanie, piękne pisanie.

Więcej informacji o konkursie

Pełna lista zwycięzców

Pracownicy Wydziału Humanistycznego laureatami konkursu na zespoły priorytetowe

zdjęcie

Dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK nominowana w plebiscycie "Osobowość Roku 2019"

Z wielką przyjemnością informujemy, że w plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019, który w województwie kujawsko-pomorskim prowadzą wspólnie "Gazeta Pomorska", "Express Bydgoski" i "Nowości Dziennik Toruński", dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK, Dyrektor Instytutu Nauk o Kulturze, została nominowana w kategorii: Nauka.

Nominację Pani Profesor otrzymała za redakcję naukową Słownika polskiej bajki ludowej uhonorowanego Nagrodą "Literatury na Świecie"

List gratulacyjny do pobrania pod adresem:
www.pomorska.pl/ll/o/byd/Nominacja_Violetta_Wroblewska.jpg

Wszystkie informacje o plebiscycie Osobowość Roku 2019 można znaleźć
pod adresem: www.pomorska.pl/osobowosc<http://www.pomorska.pl/osobowosc

Współpraca Wydziału Humanistycznego i Dynamicznego Centrum Językowego 3Way

Nowa jakość nauczania języków obcych dzięki współpracy
Wydziału Humanistycznego i 3WAY Dynamicznego Centrum Językowego

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i 3WAY Dynamiczne Centrum Językowe będą współpracować w zakresie stworzenia nowoczesnych sposobów nauczania języków obcych. W tym celu 18.12.2019 roku podpisano porozumienie, którego głównym celem jest podjęcie wspólnych działań zakresie komercjalizacji wyników badań i prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych.

Nominacje na członków Polskiej Komisji Akredytacyjnej

1 stycznia 2020 r. rozpocznie się kolejna czteroletnia kadencja Polskiej Komisji Akredytacyjnej, instytucji działającej na rzecz zapewnienia i doskonalenia jakości kształcenia. Premier Jarosław Gowin wręczył powołania członkom PKA.

Z przyjemnością informujemy, że wśród nominowanych znalazły się dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK z Instytutu Nauk o Kulturze oraz dr hab. Ariadna Strugielska, prof. UMK z Instytutu Językoznawstwa.

Pełen skład Polskiej Komisji Akredytacyjnej znajduje się tutaj

Stypendia Rektora dla pracowników Wydziału

12 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie prof. dr. hab. Andrzeja Tretyna z pracownikami Uniwersytetu. Podczas spotkania Rektor UMK przyznał stypendia za wysoko punktowane publikacje. W gronie nagrodzonych znaleźli się pracownicy naszego Wydziału:
prof. dr hab. Krzysztof Obremski z Instytutu Literaturoznawstwa, dr hab. Paweł Bohuszewicz, prof. UMK z Instytutu Literaturoznawstwa oraz dr Joanna Walewska-Choptiany z Instytutu Nauk o Kulturze.

Nowi Profesorowie

Prof. dr hab. Adam Dobaczewski z Instytutu Językoznawstwa oraz prof. dr hab. Wacław Lewandowski z Instytutu Literaturoznawstwa odebrali z rąk Prezydenta RP nominację profesorską.

Uroczystość odbyła się 12 grudnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Oprócz profesorów z Wydziału Humanistycznego UMK nominacje otrzymało 79 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki.

zdjęcie

Złap plusa - wyjedź na Erasmusa+!

Gorąco zachęcamy do skorzystania z możliwości wyjazdu na studia lub praktyki w ramach programu Erasmus+!!!

Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.umk.pl/wspolpraca/erasmus_plus/

zdjęcie

Konkurs na recenzję lub esej o teatrze z okazji stulecia Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu

Nadchodzący rok 2020 będzie okazją do obchodów 100-lecia teatru polskiego w Toruniu. 28 listopada 1920 r. na scenie obecnego Teatru im. Wilama Horzycy odbyła się pierwsza premiera, która otworzyła polską kartę historii tej sceny.