KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Wiadomości

Zdjęcie ilustracyjne

Znamy laureatów konkursów „Rok Romantyzmu Polskiego na Kujawach i Pomorzu”!

Projekt edukacyjny  „Rok Romantyzmu Polskiego na Kujawach i Pomorzu” zakończył się ogłoszeniem listy laureatów konkursów zorganizowanych przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wydział Humanistyczny był partnerem konkursu – w obradach komisji oceniającej prace uczniów szkół ponadpodstawowych uczestniczyła dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zgłoszenia napłynęły z blisko czterdziestu szkół z regionu. W czwartek 8 grudnia zostaną wręczone nagrody.

Szczegóły i lista laureatów znajdują się tu:
https://sejmik.kujawsko-pomorskie.pl/3962/znamy-laureatow-konkursow-zorganizowanych-w-ramach-projektu-rok-romantyzmu-polskiego-na-kujawach-i-pomorzu

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK zaprasza studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz brokerów innowacji z Wydziału Humanistycznego do udziału w pilotażowym projekcie Akademii Liderów Innowacji. Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Nauka dla Społeczeństwa".

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

O tutoringu

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Z Nagrodą Komitetu Językoznawstwa PAN za wybitne osiągnięcie naukowe w 2021 roku

Dr hab. Izabela Duraj-Nowosielska, prof. UMK z Katedry Teorii Języka otrzymała Nagrodę Komitetu Językoznawstwa PAN za wybitne osiągnięcie naukowe w zakresie językoznawstwa w roku 2021. Nagroda została przyznana w kategorii prac indywidualnych za monografię „Chcąc nie chcąc? Intencjonalność działania w wyrażeniach języka polskiego, opublikowaną przez Wydawnictwo Naukowe UMK.
Dyplom honorowy zostanie wręczony przez prezesa PAN prof. Jerzego Duszyńskiego na posiedzeniu Komitetu Językoznawstwa PAN w dniu 28 listopada 2022 r, na którym laureatka wygłosi wykład pt. Wybrane aspekty opisu semantyczno-składniowego przysłówków (nie)intencjonalnych.

Serdecznie gratulujemy!

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Zaproszenie na spotkanie z prof. Elżbietą Jabłońską

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK w Toruniu (Instytut Nauk o Kulturze) zaprasza na spotkanie z prof. dr hab. Elżbietą Jabłońską, pt. "Chcemy całego życia", które odbędzie się dnia 7 grudnia 2022 r., godz. 17:00 w formie on-line (MS Teams). Aby móc uczestniczyć w wydarzeniu, należy skorzystać z linku (tutaj). Spotkanie będzie dotyczyć zarówno sztuki, jak i życia Elżbiety Jabłońskiej, niezwykłej artystki, malarki, performerki i pracowniczki Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Poprowadzone przez dr Maję Dobiasz-Krysiak seminarium będzie także okazją do dyskusji o sztuce podejmującej kwestie społeczne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych etnografią sztuki zaangażowanej społecznie i sztuką w przestrzeni publicznej. Spotkanie odbędzie się w ramach Otwartych Seminariów Antropologicznych (OSA) organizowanych przez Katedrę Etnologii i Antropologii Kulturowej.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Zaproszenie na wykład prof. dr. hab. Włodzimierza Boleckiego z IBL PAN

Wydział Humanistyczny UMK serdeczne zaprasza na wykład prof. dr. hab. Włodzimierza Boleckiego z IBL PAN Pożytki z edytorstwa. Po edycji Dzieł zebranych Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Wykład odbędzie się 12 grudnia 2022 r.*, o godz. 10.00, w sali im. Ludwika Kolankowskiego (307) w Collegium Maius, ul. Fosa Staromiejska 3, Toruń.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Zaproszenie na spotkanie od filologii germańskiej

Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Toruniu, filologia germańska UMK, DAAD oraz Kino Centrum zapraszają na spotkanie z red. Jerzym Haszczyńskim i pokaz filmu „Jedenaste: znaj sąsiada swego”.

  • Termin: 16 grudnia (piątek), godz. 18.00
  • Miejsce: Kino Centrum w CSW Toruń

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Zmiana w organizacji roku akademickiego

Z powodu koniecznych oszczędności w sezonie grzewczym władze Uczelni wprowadziły kilka istotnych zmian w organizacji roku akademickiego 2022/2023. 

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Obowiązkowe szkolenia dla studentów I roku

SZKOLENIE ELEMENTY BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY ORAZ ERGONOMII

Informujemy, że w terminie od 15 października 2022 r. do 10 grudnia 2022 r. należy odbyć obowiązkowe szkolenie BHP. Szkolenie i test dostępne są na platformie Moodle (moodle.umk.pl/BHP/).
Uwaga! Po 10 grudnia br. nie będzie możliwości zaliczenia testu.

W razie problemów należy kontaktować się z Działem Szkoleń BHP: umk.pl/studenci/bhp/.


SZKOLENIE BIBLIOTECZNE

W roku akademickim 2022/2023 Biblioteka Uniwersytecka oferuje studentom (niezależnie od roku studiów) zdalny dostęp do kursu szkolenia bibliotecznego. Celem szkolenia jest zapoznanie studentów z organizacją systemu biblioteczno-informacyjnego UMK. Znajomość tych zasad ułatwi studiowanie i korzystanie z zasobów i usług oferowanych przez główną książnicę UMK.

Kurs elektroniczny dostępny jest na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej. Informacje o szkoleniu będą stale dostępne na stronie internetowej Biblioteki Uniwersyteckiej.

Uczestnictwo w szkoleniu bibliotecznym jest obowiązkowe dla studentów Wydziału Humanistycznego studiów I stopnia (z wyjątkiem kierunku etnologia – antropologia kulturowa).


 

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Wiadomość dla studentów z Ukrainy

Drogie Studentki, Drodzy Studenci z Ukrainy!

Wiemy, w jak dramatycznej sytuacji znaleźliście się Wy oraz Wasze rodziny. Chcemy Wam pomóc.
Zgłaszajcie nam wszystkie swoje potrzeby i problemy. Zrobimy wszystko, co jest w granicach naszych możliwości, by Wam pomóc.

Piszcie na adres: mcyzman@umk.pl.
We wtorek (1.03.2022) od 9 do 11. Prodziekan Marzenna Cyzman będzie także pełnić specjalnie dla Was dyżur.
Możecie połączyć się na Teamsie lub zadzwonić.

Teams: link
Telefon: + 48 885 101 104

Jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach!

Dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK
Dr hab. Marzenna Cyzman, prof. UMK
Dr hab. Andrzej Moroz, prof. UMK
Dr hab. Piotr Sadkowski, prof. UMK

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Zawieszenie współpracy z Rosją i Białorusią

W związku z decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki o zaprzestaniu współpracy pomiędzy Polską a Rosją w ramach porozumienia o współpracy w dziedzinie nauki i technologii zawartego 25 sierpnia 1993 r. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zawiesza do odwołania współpracę naukową i dydaktyczną ze wszystkimi rosyjskimi i białoruskimi uczelniami, instytucjami naukowymi, wydawnictwami i naukowcami.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Pomoc dla Ukrainy

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

UMK solidarnie z Ukrainą

Z niedowierzaniem i wielkim niepokojem przyjęliśmy informację o zaatakowaniu przez wojska rosyjskie Ukrainy. Każda wojna stanowi czarną kartę w historii ludzkości i zaprzecza uniwersalnym wartościom właściwym środowisku akademickiemu.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Bezpłatne porady psychiatryczne dla pracowników i studentów UMK

Niedawno informowaliśmy o tym, że można skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych. Studenci i pracownicy UMK będą mogli skorzystać także z porady lekarza psychiatry, bez konieczności ponoszenia żadnych opłat.

Kontakt telefoniczny do rejestracji: 500 305 485.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

List od Prodziekan ds. studenckich, dr hab. Marzenny Cyzman, prof. UMK

Drodzy Studenci, Drogie Studentki!

Czas pandemii jest dla wielu z Was trudny pod względem emocjonalnym. Nasz Uniwersytet oferuje Wam możliwość bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Proszę, skorzystajcie, warto czasem po prostu porozmawiać o tym, co jest dla nas trudne.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

MONITORING LOSÓW ABSOLWENTÓW W 6 MIESIĘCY PO ZAKOŃCZENIU STUDIÓW

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Wewnątrzwydziałowe regulacje dotyczące programu Erasmus+ dla studentów wyjeżdżających na studia

więcej informacji

Archiwum