wiadomosci

zdjęcie

Orient Express - Przystanek: "Sztuka kreowania smaku"

PRZYSTANEK: "SZTUKA KREOWANIA SMAKU"

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, czwartek, 21 listopada 2019,
godz. 17:00

Chaimae Ahtatbi - Kuchnia arabska: w kręgu aromatycznych przypraw i orientalnych smaków

Konkurs literacki

Szanowni Państwo,
Studenci Wydziału Humanistycznego!

Ogłaszamy KONKURS LITERACKI, w którym nagrodą będzie uczestnictwo w Warsztatach Twórczego Pisania CAŁA JASKRAWOŚĆ
w Schronisku KOLIBA w Bieszczadach w dniach 26.11.-1.12.2019 r.

Dr Adam Kola dyrektorem Toruńskiego Centrum Doskonałości

Prodziekan Wydziału Humanistycznego, dr Adam Kola, został jednym z pięciu dyrektorów Toruńskich Centrów Doskonałości. Zadaniem tej instytucji jest zwiększenie umiędzynarodowienia, interdyscyplinarności, innowacyjności oraz wewnętrznej integralności uniwersytetu w związku z uzyskaniem przez UMK statusu uczelni badawczej.

Dr Adam Kola został dyrektorem Priorytetowego Obszaru Badawczego: "Interakcje – umysł, społeczeństwo, środowisko".

Dr hab. Anna Branach-Kallas, prof. UMK laureatką grantu w konkursie NCN

Dr hab. Anna Branach-Kallas, prof. UMK z Katedry Literatury, Kultury i Komparatystyki Anglojęzycznej otrzymała grant
w konkursie OPUS 17 organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki.
Grant w wysokości 213 557 zł przeznaczony będzie na realizację projektu:
Sploty historii przemocy – wojna, opór i postkolonialna etyka upamiętniania w angielsko- i francuskojęzycznych powieściach pierwszo-wojennych XXI wieku.

Więcej informacji o konkursie

Rekrutacja na semest letni 2019/2020 w programie MOST

Uwaga Studenci i Doktoranci Wydziału Humanistycznego!

Od 31 października do 30 listopada trwa rekrutacja w Programie MOST na semestr letni roku akademickiego 2019/2020.
Już dziś warto pomyśleć, co (i gdzie!) chcielibyście robić,
gdy znów zawita do nas wiosna.
Do wyboru aż 29 uczelni i setki kierunków.

Program MOST to najefektywniej działający polski program mobilności studenckiej i doktoranckiej. Prowadzony jest od ponad piętnastu lat, a uczestniczy w nim dwadzieścia Uczelni Fundacyjnych – stron Porozumienia na Rzecz Jakości Kształcenia oraz Uczelnie Stowarzyszone. Dotychczas z oferty Programu, na którą w każdej rekrutacji składa się ponad 500 kierunków i specjalności studiów, skorzystało już około 10 tysięcy osób.

Koordynatorem Programu jest Uniwersytecka Komisja Kształcenia, działająca na zlecenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Szczegółowe warunki uczestnictwa w Programie określa Regulamin, jego obowiązujący tekst znaleźć można na stronie internetowej Programu MOST: http://www.most.amu.edu.pl.

Rejestracja na semestr letni roku akademickiego 2019/2020

zdjęcie

Mgr Robert Piotrowski laureatem XI edycji konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Mgr Robert Piotrowski, doktorant w Katedrze Kulturoznawstwa UMK, otrzymał wyróżnienie w XI edycji konkursu
„Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość” organizowanym przez Fundację na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.

Dr Karolina Sikorska laureatką w konkursie Miniatura 3

Z przyjemnością informujemy, że dr Karolina Sikorska z Katedry Kulturoznawstwa otrzymała grant w konkursie Miniatura 3 na pojedyncze działania naukowe, organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki.

Dr Karolina Sikorska otrzymała dofinansowanie w kwocie 19 910 PLN na realizację wniosku pt.: Narracje życiowe współczesnych artystek wizualnych - badania wstępne/pilotażowe.

Więcej informacji o konkursie: https://ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/miniatura3

Pani Doktor!

Szkolenie BHP

Uwaga studenci pierwszego roku studiów!

Szkolenie  podstawowe BHP na Platformie Moodle będzie można zaliczać
od 15.10.2019 r. do 31.01.2020 r.

Adres strony: https://moodle.umk.pl/BHP/

Powrót Wydziału Humanistycznego po dwudziestu latach

Wydział Filologiczny jako jednostka występująca pod tą nazwą jest jednym z najmłodszych wydziałów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Powstał 1 września 1999 roku na podstawie uchwały Senatu UMK z dnia 26 stycznia 1999 o podziale Wydziału Humanistycznego na dwa Wydziały: Filologiczny i Humanistyczny.

Dr hab. Marzenna Cyzman, prof. UMK nowym prodziekanem ds. studenckich

Od 1 października 2019 roku nastąpiła zmiana na stanowisku prodziekana ds. studenckich. Miejsce dotychczasowego prodziekana dr. hab. Dariusza Pniewskiego, prof. UMK zajęła dr hab. Marzenna Cyzman, prof. UMK z Katedry Teorii Literatury i Komparatystyki Instytutu Literaturoznawstwa.

Informacja o dyżurach i zakres obowiązków dr hab. Marzenny Cyzman, prof. UMK znajdują się tutaj