wiadomosci

zdjęcie

Szkolenie z zakresu praw i obowiązków studenta

Szkolenie z zakresu praw i obowiązków studenta – obowiązkowe dla studentów studiów 1. roku 1. stopnia – rozpocznie się 24 października 2019 roku o godzinie 11.40 w Auli Collegium Humanisticum (AB.1.22).
Prosimy, aby do tego czasu studenci dokonali wyboru starostów wszystkich kierunków.

Za szkolenie odpowiada Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Humanistycznego.

W związku z tym wydarzeniem, dnia 24 października br. zostaną ogłoszone godziny dziekańskie od 11.30 do 13.00.

I Targi Kół Naukowych Wydziału Humanistycznego

Koła Naukowe Wydziału Humanistycznego UMK to jedne z najbardziej aktywnych grup na Uniwersytecie. Obecnie funkcjonuje ich blisko 30, a swoimi działaniami rozbudzają zainteresowania teatrologiczne, kulturoznawcze, literackie i językowe. Jednym słowem - każdy student może znaleźć coś dla siebie!

Szkolenie BHP

Uwaga studenci pierwszego roku studiów!

Szkolenie  podstawowe BHP na Platformie Moodle będzie można zaliczać
od 15.10.2019 r. do 31.01.2020 r.

Adres strony: https://moodle.umk.pl/BHP/

Powrót Wydziału Humanistycznego po dwudziestu latach

Wydział Filologiczny jako jednostka występująca pod tą nazwą jest jednym z najmłodszych wydziałów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Powstał 1 września 1999 roku na podstawie uchwały Senatu UMK z dnia 26 stycznia 1999 o podziale Wydziału Humanistycznego na dwa Wydziały: Filologiczny i Humanistyczny.

Dr hab. Marzenna Cyzman, prof. UMK nowym prodziekanem ds. studenckich

Od 1 października 2019 roku nastąpiła zmiana na stanowisku prodziekana ds. studenckich. Miejsce dotychczasowego prodziekana dr. hab. Dariusza Pniewskiego, prof. UMK zajęła dr hab. Marzenna Cyzman, prof. UMK z Katedry Teorii Literatury i Komparatystyki Instytutu Literaturoznawstwa.

Informacja o dyżurach i zakres obowiązków dr hab. Marzenny Cyzman, prof. UMK znajdują się tutaj

Rejestracja na lektoraty w semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020

Rejestracja na zajęcia z języka obcego (lektorat-kontynuacja) dla studentów III roku kierunków Wydziału Humanistycznego (do 30.09.19 r.: Wydziału Filologicznego) oraz II roku komparatystyki rozpocznie się w dniu 27.09.2019 od godz. 13:30 i potrwa do dnia 30.10.2019 (23:59)

Tura: 0700-LEKT-2019/20Z - Rejestracja na lektoraty 2019/20Z - semestr zimowy

Stypendysta NAWA członkiem zespołu CLES

Dr Roland Mühlenbernd z Universytetu Ca'Foscari w Wenecji wkrótce rozpocznie pobyt naukowy na Wydziale Filologicznym, jako członek zespołu Centrum Badań nad Ewolucją Języka (CLES). Został wyłoniony - obok pozostałych 69 - z 355-osobowej grupy aplikantów zainteresowanych prowadzeniem badań naukowych w Polsce w pierwszym naborze wniosków w Programie im. Stanisława Ulama.

Więcej informacji o programie

Pełna lista stypendystów programu im. Ulama 2019

zdjęcie

Dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK laureatką Nagrody „Literatury na Świecie”

Nagrody „Literatury na Świecie” to jedne z najważniejszych polskich nagród literackich. Pośród tegorocznych nagrodzonych osób znalazła się dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK z Katedry Kulturoznawstwa UMK, która otrzymała nagrodę za redakcję naukową Słownika polskiej bajki ludowej, wydanego przez Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Pani Profesor, serdecznie gratulujemy!

Lista nagrodzonych laureatów za lata: http://www.literaturanaswiecie.art.pl/nagrody.htm.
Listę tegorocznych laureatów: https://www.facebook.com/groups/literaturanaswiecie/.