KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Bliższy język polski

Trzy rysunkowe postaci utrzymane w pastelowej kolorystyce. Mają plecaki i trzymają zeszyty z logo UMK.
fot. proj. Anna Jaszczuk

Ponad 430 osób z Ukrainy skorzysta z bezpłatnych kursów języka polskiego organizowanych przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kursy realizowane będą w dwóch lokalizacjach: w Collegium Maius UMK (siedziba Wydziału Humanistycznego) oraz w Szkole Podstawowej w Złotorii, gdzie języka polskiego będzie uczyło się 60 osób.

Program kursu obejmuje 30 godzin nauki od podstaw, realizowanych w układzie dwóch lub trzech spotkań w tygodniu po 2 godziny lekcyjne. Zajęcia prowadzić będzie 33 wolontariuszy: lektorzy ze Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców UMK i współpracownicy oraz nauczyciele akademiccy z Instytutu Językoznawstwa i Instytutu Literaturoznawstwa Wydziału Humanistycznego, a także doktoranci i studenci.

Na razie powstały 33 grupy (po 12-15 osób): dla dzieci młodszych, dzieci starszych i dorosłych, jako że wiek uczestników jest bardzo zróżnicowany – od 3 do 75 lat.

Zapisy na kurs przyjmowane są pod adresem e-mail skjpo@umk.pl, a o możliwości dołączenia do kursu decyduje aktualna dostępność miejsc.

Więcej szczegółów na temat działań Uniwersytetu podejmowanych w związku z wojną w Ukrainie można znaleźć na stronie ukraina.umk.pl.

pozostałe wiadomości