Rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

Maurycy Męczekalski, Maria Znamierowska, dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK, prof. dr hab. Maciej Wróblewski fot. Maciej Wasilewski

W I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego organizowanego przez Wydział Humanistyczny UMK wygrała pani Maria Znamierowska, o czym jednogłośnie zadecydowało jury w składzie prof. dr hab. Maciej Wróblewski, dr hab. Paweł Tański, prof. UMK i dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" UMK - Maurycy Męczekalski. Wręczenie nagrody odbyło się w trakcie Majowego BUUMU Poetyckiego 18 maja 2023 r. Statuetkę zaprojektował prof. Andrzej Kałucki z Wydziału Sztuk Pięknych UMK.