Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Konferencja na 15 lat japonistyki na UMK

Zdjęcie ilustracyjne

Interdyscyplinarny Zespół Badań Japonistycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu, Polskie Stowarzyszenie Badań Japonistycznych (PSBJ) oraz Studenckie Japonistyczne Koło Naukowe „Hoshi” zapraszają na międzynarodową konferencję, która odbędzie się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2023 roku. Wydarzenie ma charakter rocznicowy, gdyż uświetnia piętnastolecie istnienia regularnych studiów japonistycznych na UMK, a także dwudziestolecie powołania do życia Polskiego Stowarzyszenia Badań Japonistycznych.

 
Temat przewodni konferencji to: „NEW Insights Through Revision of the OLD: Changes, Chances and Challenges from Ancient Times to the Global Era Japan”. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na fakt, że obraz Japonii jest często zamazany przez stereotypy, mity i błędne przekonania, które mają swoje źródła w przeszłości, a rzutują również na teraźniejszość. Ich identyfikacja jest konieczna, aby uczynić obraz dzisiejszej Japonii bardziej przejrzystym i bliższym rzeczywistości. Organizatorzy mają nadzieję, że oferując przestrzeń do energicznej, wolnej od uprzedzeń dyskusji akademickiej na istotne i aktualne tematy, wydarzenie to będzie okazją do zrobienia małego kroku w tym kierunku.  
 
Konferencja będzie się odbywać w trybie hybrydowym, głównie poprzez wystąpienia na miejscu, z niewielką liczbą prezentacji online.
 
Start konferencji: czwartek (30 listopada) godz. 9:00, Coll. Humanisticum, sala C.0.39
 
PROGRAM KONFERENCJI
 
Szczegóły wydarzenia dostępne są również na stronie konferencji pod linkiem:
www.japan-conf2023.umk.pl

pozostałe wiadomości