Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Ze Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane

Danuta Greding, studentka kulturoznawstwa, otrzymała roczne stypendium Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury na realizację przedsięwzięcia z zakresu teatru pn. "Kultura studencka w działaniu", polegające na zrealizowaniu premiery studenckiej sztuki pt. "Cyjanek potasu" oraz kilkukrotnej jej prezentacji na toruńskich scenach. W ramach projektu wykonany zostanie także cykl performansów w przestrzeni publicznej Torunia.

Gratulujemy!


Danka Greding jest studentką trzeciego roku kulturoznawstwa. Jest kierowniczką, aktorką i scenarzystką Teatru Studenckiego UMK "Antrakt". Danka Greding jest współautorką adaptacji pierwszej premiery tego zespołu pt." Tajemna historia" (2022) oraz współautorką tekstu "Legenda o Karmazynie", wystawione w 2023 roku podczas Alternatywnych Spotkań Teatralnych Klamra. W 2022 roku otrzymała Nagrodę Rektora za działalność organizacyjną na rzecz społeczności akademickiej.
Poza teatrem i pisarstwem pasjonuje się literaturą współczesną i muzyką. Jest wokalistką zespołu Etterklang, a w czasie wakacji stara się rozwijać zawodowo, uczestnicząc w stażach w toruńskich instytucjach kultury.

Więcej informacji o stypendiach: www.torun.pl/pl/stypendia-kulturalne-przyznane-1

pozostałe wiadomości