KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

II Seminarium Toruńsko-Getyńskie

Zdjęcie ilustracyjne

II Seminarium Toruńsko-Getyńskie odbędzie się w terminie 8-9.10.2021 r. w Toruniu, w budynku Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu". Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Toruniu, Katedra Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych XIX-XXI wieku, we współpracy z Deutsch-Polnische Gesellschaft Göttingen oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.  Finansowe wsparcie okazała Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, DAAD oraz Fundacja Sanddorf.

Tegoroczny temat Seminarium brzmi: Polacy w filmie niemieckim - Niemcy w filmie polskim. Program obejmuje m.in. koncert gitarowy getyńskiego Włocha, dwie projekcje filmowe ("Weselna Polka" L. Jessena, "Wieś pływających krów" K. Trzaski), dwa panele dyskusyjne z udziałem reżyserów i ekspertów i monodram w reżyserii Przemysława Wojcieszka.

Seminarium odbędzie się w jęz. polskim, dostępne będzie też tłumaczenie symultaniczne (pl-niem i niem-pl). Jedynym warunkiem jest zgłoszenie swojego uczestnictwa (aburdziej@umk.pl) oraz ważny paszport "covidowy" bądź świadectwo przebycia choroby COVID-19.

 

Serdecznie zapraszamy do spotkania, dyskusji i wspólnie spędzonego czasu!

 

 

pozostałe wiadomości