KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Rozstrzygnięcie konkursów „Na samym środku globu”. Chiny Norwida

Szkic chińskiej budowli

Mamy zaszczyt ogłosić wyniki konkursów pod wspólnym tytułem „Na samym środku globu”. Chiny Norwida.

W konkursie interpretacji poetyckiej przyznano trzy nagrody główne, oto zwycięzcy:
Chengxiang Ma (Uniwersytet Czangczuński / Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu),
Yixuan Yang (Pekiński Uniwersytet Studiów Międzynarodowych BISU),
Xiaoxue Jiang (Uniwersytet Syczuański / Uniwersytet Warszawski).

Wyróżnienie zdobyła Jing He (Uniwersytet Warszawski).

Wszystkie prace charakteryzowały się wysokim poziomem językowym, prawidłową kompozycją, a Uczestnicy wykazali się w nich umiejętnościami interpretacyjnymi i komparatystycznymi.

 

W konkursie interpretacji głosowej przyznano jedną nagrodę główną:

- Qiwen Liang z Pekińskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych (BISU, a już niedługo także studentki UMK) za wysoki stopień poprawności recytacji, przekaz emocjonalny i elegancję wykonania utworu „Liryka i druk”;

oraz trzy wyróżnienia:
- dla Xu Yanmi i Yang Wenjun z Uniwersytetu Języków Obcych Zhejiang Yuexiu za poprawność recytacji utworu „Liryka i druk” i pomysł na jego prezentację z podkładem muzycznym,
- dla Ziyi Xue z Uniwersytetu Języków Obcych Zhejiang Yuexiu za poprawność interpretacji głosowej łączącej umiejętności recytacji prozy i poezji (fragment „Cywilizacji”).

 

W konkursie plastycznym przyznano jedną nagrodę główną, za pracę zatytułowaną Czerwone, dla Yixuan Yang  (Pekiński Uniwersytet Studiów Międzynarodowych BISU). Jury doceniło autorski pomysł na ilustrację „Podróży po Wystawie Powszechnej”, zgodność rysunku z tekstem utworu i wykorzystanie wielu jego motywów przy jednoczesnym oszczędnym użyciu środków artystycznych, a także precyzję wykonania.

Gratulujemy Laureatom, ale także wszystkim Uczestnikom, którzy podjęli się trudu zrozumienia utworów polskiego poety i przygotowania prac!

Organizatorem konkursu było Koło Naukowe Studentów Filologii polskiej jako obcej inWENcja z opiekunem naukowym: dr Magdaleną Kowalską. Przewodniczącą Jury była Pani Prof. dr hab. Grażyna Halkiewicz-Sojak. Nagrody sfinansowano z funduszu na działalność kół naukowych za zgodą Prof. Marzenny Cyzman-Eid oraz z funduszu kierunku ‘filologia polska jako obca’ za zgodą Prof. Małgorzaty Gębki-Wolak.

 

pozostałe wiadomości