Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Zajęcia po europejsku

Trzy studentki siedzą w sali wykładowej. Z zaciekawieniem oglądają książkę.
Rekrutacja do programu YUFE Student Journey trwa do 3 listopada, a do YUFE Minor - do 25 września fot. Andrzej Romański

Trwa nabór do programów otwartych YUFE. Studentki i studenci UMK mogą zapisać się do YUFE Student Journey lub do YUFE Minor, a dzięki temu uczęszczać na różne zajęcia na 9 partnerskich uczelniach.

Konsorcjum Young Universites fot the Future of Europe (YUFE) stwarza osobom studiującym możliwość aktywnego kształtowania swojego programu studiów dostosowanego do indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Aby móc skorzystać z oferty, należy posługiwać się językiem angielskim min. na poziomie B2 oraz mieć już ukończony przynajmniej pierwszy semestr studiów licencjackich. Zajęcia prowadzone są stacjonarnie na zagranicznych uczelniach oraz online.

Studencka podróż z YUFE

YUFE Student Journey - flagowy program edukacyjny YUFE trwa maksymalnie 4 semestry. Osoby, które przystąpią do niego w obecnej rekrutacji, będą mogły uczęszczać na zajęcia w letnim semestrze roku akademickiego 2023/2024. W kolejnym semestrze będą również mogły wyjechać do jednej z partnerskich uczelni. Mimo że wyjazdy finansowane są z puli programu Erasmus+, same zasady studiowania zagranicą różnią się od tradycyjnej wymiany, co daje szansę na jednoczesne odbywanie kursów na więcej niż jednej uczelni.

Jak to działa? Osoba decydująca się na dołączenie do programu, wybiera z katalogu dostępnego na stronie YUFE Virtual Campus zajęcia, które ją interesują. W pierwszym semestrze skupia się na ofercie online i poznaje różne modele kształcenia. W kolejnym etapie może wyjechać do wybranej uczelni, np. do Finlandii albo Hiszpanii, a jednocześnie kontynuować zajęcia online w Belgii, Francji lub na innej uczelni YUFE.

Program jest elastyczny, zaprojektowany tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. W ofercie dostępne są nie tylko kursy akademickie, ale również językowe, propozycje wolontariatu oraz innych aktywności prospołecznych, a także zajęcia rozwijające przedsiębiorczość.

Rekrutacja trwa od 11 września do 3 listopada i odbywa się na platformie YUFE Virtual Campus.

Szczegóły dostępne są na stronie UMK poświęconej członkostwu w  YUFE  

Kontakt: admission_yufe@umk.pl.

Dodatkowe moduły

Kolejną możliwość poszerzenia swojej ścieżki kształcenia stanowią YUFE Minors. To semestralne tematyczne moduły o wartości 30 punktów ECTS, które realizowane są na jednej z partnerskich uczelni z dodatkiem zajęć online oraz udziałem w Challenge Team. Oferta kierowana jest głównie do osób realizujących studia licencjackie. W tym naborze dostępnych jest aż siedem modułów:

Urban Ecology – na Uniwersytecie w Rijece, Chorwacja;

Urban Sustainable Development – na Uniwersytecie w Maastricht, Królestwo Niderlandów;

Cities and urbanization: Interdisciplinary perspectives oraz Heritage – na Uniwersytecie w Antwerpii, Belgia;

Societal issues in a contemporary world – na Uniwersytecie w Essex, Anglia;

Urban Health & Wellbeing oraz Sustainable Tourism – na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

YUFE Minors mogą idealnie wpisać się w główny tok niektórych kierunków oferowanych na UMK i znacznie poszerzyć wiedzę i doświadczenia uczestników i uczestniczek. Językiem wykładowym jest angielski, a Challenge Team to specjalnie powołana grupa, która pracuje nad rozwiązaniem realnego problemu nękającego lokalną społeczność. W skład grupy wchodzą również eksperci i ekspertki spoza uczelni oraz kadra akademicka.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt na adres admission_yufe@umk.pl do 25 września 2023.

pozostałe wiadomości