Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Ocena zajęć dydaktycznych

Studenci i studentki na sali wykładowej, przed nimi leżą kartki, po lewej stronie widać twarz dziewczyny, która rozmawia z koleżanką
Komentarze i opinie studentów i studentek wpłyną m.in. na docenienie najlepszych nauczycieli fot. Andrzej Romański

29 stycznia w systemie USOS otwarte zostały kwestionariusze oceny zajęć dydaktycznych. Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut.

Zebrane podczas ewaluacji wyniki pomogą wykładowcom ulepszać ich pracę, a władzom poszczególnych jednostek uczelni doskonalić proces kształcenia. Cykliczne przeprowadzanie ankiet  nie tylko umożliwia wyrażanie opinii na temat zajęć, pozwala również docenić najlepszych nauczycieli (na podstawie komentarzy i opinii studentów i studentek).

Osoba wypełniająca ankietę sama decyduje, czy komentarz będzie ukryty, czy widoczny dla wykładowcy. Ukryte uwagi trafią bezpośrednio do dziekanów wydziałów – z tej możliwości należy korzystać przede wszystkim wtedy, gdy nie jest dostępna inna forma zgłoszenia problemów. Otwarte komentarze zobaczą również wykładowcy. To doskonała okazja, by przekazać prowadzącym zajęcia, że ich praca jest doceniana przez studentów i studentki.

To, czemu służy badanie i jak zachowywana jest anonimowość uczestników, wyjaśnia film:

 

Badanie polega na wypełnieniu kwestionariusza dostępnego po zalogowaniu w systemie USOS (https://usosweb.umk.pl/) lub w aplikacji Mobilny USOS UMK. Kwestionariusze oceny zajęć dydaktycznych pozostaną otwarte do 30 września 2024 r. Udział w badaniu zajmuje kilka minut.

pozostałe wiadomości