Prace doktorskie mgr Sary Orzechowskiej i dr. Roberta Piotrowskiego docenione

Sara Ozrechowska i Rafał Piotrowski
fot. bajka.umk.pl

Z przyjemnością informujemy, że mgr Sara Orzechowska i dr Robert Piotrowski zostali laureatami XV edycji konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość” imienia prof. Jerzego Wilkina.

Kapituła Konkursowa zdecydowała o przyznaniu w kategorii pierwszej nagrody głównej - wydanie publikacji w Wydawnictwie Naukowym Scholar i nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł - mgr Sarze Orzechowskiej za pracę doktorską pt. ,,Tyś mnie tu nie sadził, ty mnie nie będziesz zżynał”. Relacje kobiet z roślinami w folklorze polskim. Wyróżnienie drugie otrzymał dr Robert Piotrowski za pracę doktorską ,,Diabeł tkwi w szczegółach”. Znaki świata nadprzyrodzonego w życiu codziennym wsi polskiej XIX i początku XX wieku w świetle przekazów folklorystycznych i etnograficznych. Prace zostały napisane pod kierunkiem dr hab. Violetty Wróblewskiej, prof. UMK.

Serdecznie gratulujemy!

Komunikat Fundacji na Rzecz Rozwoju Rolnictwa o rozstrzygnięciu XV edycji konkursu  ,,Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość" imienia Profesora Jerzego Wilkina