Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Ocena zajęć dydaktycznych

Studentka i dwóch studentów siedzą obok siebie na dworze. Student siedzący na środku trzyma laptopa na kolanach. Studenci mają na sobie ubrania z logo UMK
Kwestionariusze oceny zajęć dydaktycznych pozostaną otwarte do 30 września 2024 roku fot. Andrzej Romański

Od 7 czerwca 2024 r. w systemie USOS dostępne są kwestionariusze oceny zajęć dydaktycznych. Wypełnienie ankiety zajmuje kilka minut, a dzięki opiniom studentek i studentów proces kształcenia może być udoskonalany.

Cykliczne przeprowadzanie ankiet nie tylko umożliwia wyrażanie opinii na temat zajęć, lecz także pozwala docenić najlepszych nauczycieli (na podstawie komentarzy i opinii studentów i studentek).

Osoba wypełniająca ankietę sama decyduje, czy komentarz będzie ukryty, czy widoczny dla wykładowcy. Ukryte uwagi trafią bezpośrednio do dziekanów wydziałów i rektora – z tej możliwości należy korzystać przede wszystkim wtedy, gdy nie jest dostępna inna forma zgłoszenia problemów. Otwarte komentarze zobaczą również wykładowcy. To doskonała okazja, by przekazać prowadzącym zajęcia, że ich praca jest doceniana.

Czemu służy badanie i jak zachowywana jest anonimowość uczestników, wyjaśnia film:

 

Uczestnictwo w badaniu polega na wypełnieniu kwestionariusza dostępnego po zalogowaniu w systemie: https://usosweb.umk.pl/ lub w aplikacji Mobilny USOS UMK.

Kwestionariusze oceny zajęć dydaktycznych pozostaną otwarte do 30 września 2024 roku.

pozostałe wiadomości