Rekrutacja do Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej „Academia Copernicana” na rok akademicki 2020/2021

fot. Pixabay

Ruszyła rekrutacja do Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej „Academia Copernicana” na rok akademicki 2020/2021.

Przewidzianych jest 5 miejsc stypendialnych!

Na podstawie Uchwały Nr 69 Senatu UMK z dnia 28 maja 2019 r. poza tym limitem mogą być przyjmowani także kandydaci realizujący projekty badawcze finansowane ze źródeł zewnętrznych (pod warunkiem, że źródła te gwarantują wypłacanie stypendiów przez 4 lata kształcenia) oraz kandydaci, którym właściwy Wydział zagwarantuje stypendium (kandydaci ci są przyjmowani na wniosek przewodniczącego rady dyscypliny, po zasięgnięciu opinii Dziekana Wydziału, który ma uprawnienia do nadawania stopnia doktora w danej dyscyplinie). W obu przypadkach kandydaci mogą być przyjmowani w rekrutacji ciągłej.

Do 30 kwietnia 2020 r. wszyscy zainteresowani promotorstwem mogą składać propozycje projektów doktorskich dla kandydatów przyjmowanych w ramach 5 miejsc stypendialnych.

Anglojęzyczne wnioski powinny zawierać następujące elementy:

1. opis projektu (maksymalnie 1 strona A4);
  2. informację o realizowanych w ciągu ostatnich 4 lat projektach badawczych, bibliometrię, aktualną wartość Field Weighted Citation Impact, informację o współpracy zagranicznej, 4 najważniejsze prace naukowe opublikowane w ciągu ostatnich 4 lat;
  3. deklarację udziału w projekcie doktorskim zagranicznego promotora;
  4. deklarację o możliwości wykonania projektu w ciągu 4 lat wraz ze wskazaniem źródła finansowania projektu i możliwości odbywania 3 miesięcznego stażu zagranicznego doktoranta.

Dokładne terminy związane z rekrutacją będą ogłoszone w najbliższych dniach na stronie „Academii Copernicana” (https://www.ac.umk.pl/).

Kandydaci przyjęci w roku 2020/2021 nie będą objęci finansowaniem ze środków UE w ramach programu POWER.