Dr Marcin Lutomierski na Jubileuszu Polskiej Macierzy Szkolnej w Wielkiej Brytanii

Dr Marcin Lutomierski podczas wykładu z okazji Jubileuszu 70-lecia Polskiej Macierzy Szkolnej w Wielkiej Brytanii
fot. M. Lutomierski, M. Lubbers-Dąbrowska, Polska Macierz Szkolna

7 maja br. dr Marcin Lutomierski – członek Pracowni Badań Kultury i Literatury Dziecięco-Młodzieżowej, Pracowni Edytorstwa Naukowego i Praktycznego oraz Redakcji „Głosu Uczelni”, a także specjalista w Wydawnictwie Naukowym UMK – wystąpił podczas Akademii z okazji Jubileuszu 70-lecia Polskiej Macierzy Szkolnej w Wielkiej Brytanii. Dr Marcin Lutomierski wygłosił w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie wykład pt. „Publikacje Polskiej Macierzy Szkolnej wobec problemów edukacji literackiej na obczyźnie (do roku 1990)”. Ponadto wziął udział w uroczystym otwarciu wystawy „Polska Macierz Szkolna – wczoraj i dziś. 1953–2023”. Pobyt w Londynie był kolejnym etapem współpracy dr. Marcina Lutomierskiego z Polską Macierzą Szkolną w Wielkiej Brytanii, zainicjowanej w roku 2021.

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.