Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Radość z naukowych awansów

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Mikołaj Kuras

W 2024 r. do grona doktorów habilitowanych dołączyły dr hab. Emilia Kubicka, prof. UMK oraz dr hab. Marzenna Wiśniewska, prof. UMK, a stopień doktora w dziedzinie nauk humanistycznych uzyskali:

  • dr Magdalena Daniels (promotorka prof. dr hab. Mirosława Buchholtz);
  • dr Robert Piotrowski (promotorka dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK);
  • dr Monika Boruta-Żywiczyńska (promotor dr hab. Sławomir Wacewicz, prof. UMK, promotor pomocniczy prof. Jordan Zlatev);
  • dr Karolina Jabłońska (promotor dr hab. Marek Podlasiak, prof. UMK);
  • dr Ramona Mankowska (promotorka dr hab. Sylwia Skuza, prof. UMK);
  • dr Mateusz Napiórkowski (promotorka dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK);
  • dr Anna Mazur (promotorka prof. dr hab. Grażyna Halkiewicz-Sojak);
  • dr Barbara Krupa (promotor prof. dr hab. Aleksander Madyda);
  • dr Marcel Woźniak (promotor prof. dr hab. Maciej Wróblewski);
  • dr Julia Siepak (promotorka prof. dr hab. Anna Branach-Kallas, promotorka pomocnicza dr Nelly Strehlau).

Święto Uniwersytetu to uroczysty moment dla nowych doktorów habilitowanych i doktorów.

19 lutego podczas uroczystości w Auli UMK – jak co roku – nastąpiło przekazanie dyplomów naukowcom, którzy w minionym roku uzyskali stopień naukowy doktora habilitowanego i doktora. Do tego pierwszego grona w ostatnich 12 miesiącach dołączyło 30 osób, do drugiego – 195 osób. Tym samym grono uczonych, którzy uzyskali stopień doktora habilitowanego na UMK w całej historii Uniwersytetu, zwiększyło się do 1541, a doktora – do 5857.

Każdy, kto przeszedł podobną drogę, wie, jak jest ciężka i wymagająca, jakie wyzwania wiążą się z pracą naukową, jak wiele towarzyszyło państwu wątpliwości, a może nawet momentów zniechęcenia – mówił prof. dr hab. Wojciech Wysota, prorektor ds. nauki, gratulując awansów naukowych nowym doktorom i doktorom habilitowanym. – Każdy z państwa uznał jednak, że nauka, poznawanie świata i rządzących nim praw warte jest tych trudów, daje satysfakcję tym większą, im więcej przeszkód trzeba było pokonać. Dyplom, który dziś odbierzecie, świadczy nie tylko o zdobyciu upragnionego stopnia naukowego. To świadectwo waszej determinacji, odwagi i pasji. Dziękuję, że swoją karierę naukową zechcieliście państwo realizować na naszym Uniwersytecie.

Radość z naukowych awansów - Portal Informacyjny UMK

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.